Sumaištis mokyklose – masiškai trūksta mokytojų

Naujieji mokslo metai jau ant nosies, tuo metu mokyklose masiškai trūksta mokytojų. Neturėdama kitos išeities, Švietimo ir mokslo ministerija nusprendė specialiomis stipendijomis į mokyklas vilioti specialistus ne mokytojus. Patyrusiems pedagogams kelia pyktį, kad užuot didinusi jiems algas, ministerija žada papildomus pinigus pašaliniams.

 Trisdešimtmetis Alius ruošiasi naujiems mokslo metams Užupio gimnazijoje. Lietuvių kalbos mokytojas sako anksčiau net nebūtų pagalvojęs, kad teks dirbti mokytoju. Tačiau baigęs studijas Vilniaus universitete atėjo į gimnaziją. Ir štai – dirbs jau penktus metus.

„Aišku, pinigai nedideli, išgyventi galima. Dauguma mokytojų prisiduriam papildomai, tai ir laiko, ieškai, kaip vykdant projektus prisidurti“, – sako lietuvių kalbos mokytojas Alius Avčininkas,

 

Kad galėtų dirbti mokytoju, Alius dar turėjo baigti papildomas metų pedagogikos profesines studijas. Jis taip pat tobulinasi motyvuotų mokytojų programoje „Renkuosi mokyti“. Panaši patirtis ir teisininkės Robertos. Ji pilietiškumo pagrindų moko Vilniaus inžinerijos licėjuje.

REKLAMA

„Turėjau vaikystėje svajonę dirbti mokytoja, ji tūnojo. Darbinę patirtį norėjau padalinti vaikams. Reikia vaikams švietimo apie politiką, rinkimus“, – sako pilietiškumo pagrindų mokytoja.

Reta motyvacija

Tačiau tokie trisdešimtmečiai ir motyvuoti mokytojai mokyklose – retenybė. Nors gavę edukologijos diplomus, daugybė jaunuolių taip ir netampa mokytojais. Lietuvoje masiškai trūksta mokytojų. Darbo biržoje registruota pusantro tūkstančio laisvų darbo vietų. Ypač trūksta matematikos, informacinių technologijų, chemijos, fizikos, biologijos, geografijos mokytojų.

Matydama tragišką padėtį, vyriausybė kviečia pedagoginių žinių neturinčius specialistus dirbti mokyklose. Jiems nuspręsta mokėti ne tik už darbą mokykloje, bet ir 116 € kasmėnesines stipendijas profesinių studijų metu, ko iki šiol tokie specialistai negaudavo.

„Tradicinė mokytojų rengimo sistema, kai mokytoju rengiamasi tapti 5 metus neefektyvi, labai mažai aks nueina dirbti į mokyklas“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.

Piktinasi pedagogai

Tokia švietimo ir mokslo politika piktina pedagogų profesines sąjungas. Šių atstovai piktinasi, kad užuot padidinusi visiems mokytojams algas, ministerija pinigais vilioja pašalinius.

Nuo 2009 m. mokytojo atlyginimas nesikeitė. Investicijos, kurios turi būti švietimui, paprasto mokytojo nepasiekė. „Uždirba vyr. mokytojas iki 600 €. Šiai dienai tai nedideli pinigai“, – sako Vilniaus švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Gintaras SKAPAS, Vilniaus švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas

Siūlomos stipendijos iš tiesų sukėlė susidomėjimą mokytojo darbu ir ministerija giriasi šiemet sulaukusi rekordinio skaičiaus stojančiųjų į pedagogikos profesines studijas – šiemet jų bus beveik dvigubai daugiau nei pernai – per du šimtus.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-08-21 08:32:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klaidinga informacija,nes mokytojų Lietuvoj netrūksta ,bet jie neina mokytojauti dėl išgyventi neleidžiančio atlygio. Vėl užsistovėjusi valdymo problema... Kada LR valdžia įsiklausys į daugumos rinkėjų lūkesčius? Kaip vienija ir telkia Tautą Prezidentė, Seimo pirmininkas ,Premjeras,ar veikia popiery surašyta LR Konstitucija?
Atsakyti
-1

V
Vytautas
2017-08-21 10:36:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kvailesnio pasiūlymo negali būti. Kodėl neskatinami ir nekviečiami į mokyklas dirbti mokytojai specialistai, netgi turintys patirtį ir kvalifikaciją, kurie turėjo išeiti iš mokyklų dėl mažų atlyginimų.
Atsakyti
0

V
Vitolda
2017-08-21 13:00:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesąmonė kad nėra mokytojų! Pati esu baigus pedagoginį bet plakuosi kaip musė į langą , niekur negaunu darbo. Tiesa neturiu patirties, bet ir negaunu niekaip galimybės tos patirties įgyti, taip gaunas uždaras ratas. Dalyvauju ne vienoje atrankoje bet be patirties niekas neima...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų