Praėjusio penktadienio (balandžio 9-osios) rytą Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai sostinėje sulaikė didžiulę nelegalių rūkalų siuntą, o Aukštųjų Panerių rajone aptiko kontrabandos sandėlį.

Sulaikyta didžiausia pastaraisiais metais cigarečių kontrabanda Lietuvoje, jos vertė – beveik 9 mln. Lt.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį (balandžio 9-ąją), apie 03.15 val. nakties, muitinės kriminalistai Vilniuje sustabdė Lietuvos piliečio A. S. vairuojamą krovininį vilkiką „Volvo“ su puspriekabe.

Vairuotojas aiškinosi iš Baltarusijos į Lenkiją vežąs fanerą, tačiau muitinės pareigūnams toks maršrutas ir krovinys pasirodė įtartini. Ne paslaptis, jog būtent tarp medienos krovinių per Lietuvą dažnai gabenama cigarečių kontrabanda.

Patikrinus vilkiką Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio poste, paaiškėjo, kad jokios faneros joje nebuvo: vietoj medienos krovinio puspriekabėje muitininkai rado net 1300 dėžių cigarečių „Jin Ling“ ir „Saint George“.

Tęsiant tyrimą dėl šio įvykio, tos pat dienos rytą, muitinės kriminalistai atvyko į Vilniaus Aukštųjų Panerių Liudvinavos gatvėje įsikūrusios įmonės sandėlį.

Nors pastaroji įmonė deklaravo užsiimanti produkcijos iš polietileno gamyba, pareigūnai minėtame sandėlyje aptiko stovinčią dar vieną puspriekabę su 1200 dėžių cigarečių „Jin Ling“ kontrabanda.

REKLAMA

Ten pat patikti ir du krautuvai, maišai su akmens anglimi ir padėklai su medžio drožlių plokštėmis, tačiau pareigūnų manymu tikroji sandėlio paskirtis buvo cigarečių kontrabandos srautų perskirstymas.

Iš užsienio vilkikais atvežti rūkalai čia galėjo būti ne tik sandėliuojami, bet ir perpakuojami, paskirstomi. Pvz., ten rastos cigaretės „Jin Ling“ veikiausiai būtų vežamos toliau į Vakarų Europą, o „Saint George“ dažniausiai būna skirtos Lietuvos juodajai rinkai.

„Volvo“ vairuotojas A. S. Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo sprendimu buvo suimtas vienam mėnesiui.

MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199 str. 1 dalį (Kontrabanda) ir 199-2 str. 1 dalį (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis). Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Iš viso tądien Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė 25 mln. vnt. kontrabandinių cigarečių (su rusiškomis banderolėmis). Preliminari nelegalių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 8 mln. 760 tūkst. Lt. Tai didžiausia pastaraisiais metais sulaikyta cigarečių kontrabanda Lietuvoje.

Per tris pirmuosius 2010-ųjų mėnesius ir balandžio pradžią Lietuvos muitinė jau sulaikė 82 mln. vnt. nelegalių rūkalų. Tai jau daugiau nei pusė viso pernai Lietuvos muitinės sulaikytų kontrabandinių cigarečių kiekio (2009 m. sulaikyta 120 mln. vnt. rūkalų).

Apie tai žiūrėkite ir LNK žinių videoreportaže


Rašyti komentarą...
a
as
2010-05-23 23:56:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne sioje vietoje policija dirba, geriau sutvarkytu pedofilus ir narkomanus, nes negalima ramiai vaiku is namu isleisti, o cigaretes lai parduoda zmonem duonos reikia per ta suknista krize
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų