Sugyventinio smurtą nuolat kenčianti moteris: kalta esu ir aš, nes nenusileidžiu

Kiek neįprasta smurto artimoje aplinkoje byla išnagrinėta Vilniaus miesto apylinkės teismą. Po eilinio sugyventinio smurto protrūkio policiją iškvietusi moteris teisme teigė, kad tam tikra prasme įžvelgia ir dalį savo kaltės, nes ji esą nenusileidžia smurtautojui.

Ivanas M. teisiamųjų suole atsidūrė, nes sukėlė fizinį skausmą šeimos nariui. 2020 m. balandžio 27 d., apie 20 val., bute, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 2,10 promilių girtumas), jis sumušė savo sugyventinę.

Moteriai sėdint kambaryje ant sofos, vyras tyčia kaire koja spyrė jai į veido dešinę pusę, po ko pastaroji atsitrenkė galva į kairėje pusėje esančią sekciją. Tęsdamas savo nusikalstamą veiką, moteriai einant link virtuvės, jis ranka 3 kartus trenkė jai į galvos sritį. Tokiu būdu nukentėjusiajai buvo sukeltas fizinis skausmas. 

Bandė išsisukti

Teisme kaltinamasis savo kaltę pripažino iš dalies ir parodė, kad stūmė nukentėjusiąją, bet jos nemušė. Ji pati esą kabinėjosi prie jo, spjaudėsi, prasivardžiavo, dėl to pastūmė ją ant sofos.

Konfliktas įvyko dėl to, kad jie susipyko. Ji pradėjo stumdytis, jis stumtelėjo nukentėjusiajai atgal. Vyras pripažino, kad 2 kartus sudavė nukentėjusiajai, tačiau nepripažino spyrio į veidą, nes to esą nebuvo.

Jis patvirtino, kad buvo išgėręs, todėl nepamena visų smulkmenų. Jie kartu gėrė degtinę, jautėsi apsvaigę, alkoholis turėjo įtakos jo veiksmams. Vyras mano, kad yra priežasčių, dėl kurių nukentėjusioji norėtų jį apkalbėti. Esą nukentėjusioji galėjo nurodyti kitokias aplinkybes dėl to, kad nori jį pasodinti ir viena pagyventi.

Paaiškėjo, kad 2018 m. jis jau buvo nuteistas už smurtą nukentėjusiosios atžvilgiu. Po šio konflikto susitaikė su nukentėjusiąja. Dėl jo suduotų smūgių nukentėjusioji galėjo patirti šiek tiek skausmo, tačiau mėlynių esą nebuvo.   

Prisiėmė dalį kaltės

Smurtą patyrusi moteris teisme pasakojo, kad per 26 bendro gyvenimo metus buvo daug smurto atvejų, visų jų ji teigė neprisimenanti. Šis konkretus įvykis nutiko balandžio 27 dieną.

REKLAMA

Sugyventinis grįžo iš darbo, parnešė degtinės ir vyno butelius, jie išgėrė. Ji visuomet ant sofos sėdi šalia sekcijos, o kaltinamasis – visuomet ant sofos.

Kaltinamasis spyrė jai ir taip sužalojo kairę veido pusę, nes ji atsitrenkė į sekciją nuo jo spyrio. Tada ji paėmė mentelę ir trenkė sugyventiniui per rankas, o jis nuo to dar labiau supyko.

Kadangi jis vis tiek turi daugiau jėgų, moteris kreipėsi pagalbos į policiją. Nukentėjusioji teigė, kad jai yra skaudu, jog jiems taip nesiseka. Jie tai susitaiko, tai vėl susipyksta.

Moteris teigė, kad kalta yra ir ji, nes nenusileidžia. Tą dieną konfliktas kilo dėl finansinių priežasčių. Teisme moteris atviravo, kad jos veidas jau yra pripratęs prie smūgių.

Atvykusiems policijos pareigūnams ji nurodė apie patirtus smūgius. Ji teigė, kad patyrė fizinį skausmą dėl sugyventinio veiksmų. Į medikus nesikreipė dėl to, kad ir šiaip dažnai eina pas juos.

Dabar planuoja kažkurį laiką pagyventi atskirai nuo sugyventinio. Moteris teigė, kad nėra priežasčių, dėl kurių norėtų apkalbėti sugyventinį, nes be jo pagalbos ji pati sunkiai išgyventų.

Skyrė laisvės apribojimą

Išklausęs abi puses, teismas nusprendė vyrą pripažinti kaltu dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Jam paskirtas laisvės apribojimas vieneriems metams, įpareigojant būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, mokslu ar gydymusi.

Taip pat vyras be bausmę vykdančios institucijos žinios begalės išvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų, jam uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Smurtautojui taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – dalyvavimas smurtinį elgesį keičiančiose programose, įpareigojant šį nurodymą įvykdyti per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.


Rašyti komentarą...
y
y
2020-12-27 23:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
bipolinis sutrikimas paskaityk ir suprasi, kad moteris vyrui gali duot tik vaika. Po to ji tampa ateiviu.
Atsakyti
0

?
?
2020-12-27 21:28:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu nesuprantu as moteru. Kodel pastoviai reikia prota pisti. Darba pati susirastu proto nepisus. Mat dasipiso del finansiniu problemu, o pacios indelis toks, kad be jo finansiskai ir neisgyventu. Galiu lazintis, kad visus tuos 26 metus kartu, liezuvio negalejo nei karto palaikyt sukandus. O dar sako, kad moterys komunikabilesnes, labiau subrendusios. Izeidinejimai, menkinimai, pyzdavojimasis ir apkalbos - branda paciam grazume. I galva gauna, nes kitaip neimanoma uzciaupti, valandu valandas gali nuo taves neatstoti ir rekti ir zeminti tol kol neisgirs tai ka ji nori girdet, px jom kaip tu jautiesi, svarbiausia kaip jos jauciasi.
Atsakyti
-2

I
Ilona
2020-12-27 22:13:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ot durne, lauki kol tas monstras tave uzmus! Ir tu save negaila?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų