Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pirmadienį, rugsėjo 29 d., Lavoriškių kelio poste sulaikė Rusijos piliečio vairuojamą krovininį vilkiką, kuriuo į Lietuvą mėginta įvežti daugiau nei pusės milijono litų vertės kiaušinių kroviniu užmaskuotą cigarečių kontrabandą.

Manoma, kad šitokiu būdu nelegalūs rūkalai į mūsų šalį galėjo būti įvežti jau nekart – daugelis kiaušinių buvo jau seniai sugedę.

MKT analitikus sudomino vienos Rusijos Federacijos Kaliningrado srities bendrovės krovininio vilkiko maršrutas. Minėta automašina – „Renault Magnum“ (kelis kartus per porą savaičių) iš RF Kaliningrado srities per Lietuvą į Baltarusiją ir toliau į Rusiją buvo nuolat vežiojami dideli kiaušinių kroviniai. Pareigūnus nustebino, jog kiaušiniai buvo tiesiog be jokios logikos vežiojami pirmyn-atgal.

Sumanę patikrinti šį automobilį, muitinės kriminalistai jį sustabdė rugsėjo 29 d., Lavoriškių kelio poste, įvažiuojantį iš Baltarusijos Respublikos.

Vos atvėrus krovininio vilkiko puspriekabės duris, į pareigūnus tvokstelėjo sugedusių kiaušinių smarvė. Sprendžiant iš kiaušinių būklės, su tuo pačiu kroviniu „Renault Magnum“ galėjo ne vieną kartą važinėti pirmyn-atgal per Lietuvą.

REKLAMA

Netrukus paaiškėjo ir tikroji tokių kelionių paskirtis – po 270 kiaušinių dėžių muitininkai aptiko dar 330 dėžių (165 tūkst. pakelių) rusiškų kontrabandinių cigarečių.

Daugiausia rasta „Jin Ling“ rūšies cigarečių – jų buvo 300 dėžių, o dar trisdešimtyje dėžių gabenti nuo seno Lietuvoje populiarūs „Saint George“ rūkalai.

Bendra sulaikytų cigarečių vertė – apie 600 tūkst. lt.

Vilkiko vairuotojas, Rusijos pilietis E. N., Vilniaus miesto I-ojo apylinkės teismo sprendimu buvo suimtas dviem mėnesiams. Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199 str. 1 dalį.

Tai – jau trečias skaudus smūgis cigarečių kontrabandos organizatoriams Lietuvoje per pastarąsias dvi savaites.

Rugsėjo 24 d. muitinės kriminalistai, patikrinę viename iš Vilniaus rajonų stovinčius krovininius vilkikus, juose aptiko net 424 dėžes cigarečių „Super Kings“ be banderolių.

O rugsėjo 27-ąją Raigarde MKT pareigūnai sulaikė lenkijos piliečio vairuojamą vilkiką „Iveco“, kuriuo iš Baltarusijos į Lenkiją, per Lietuvą, užmaskavus statybinėmis medžiagomis, mėginta įvežti 350 tūkst. pakelių cigarečių „Jin Ling“.

Bendra pastarosiomis savaitėmis MKT pareigūnų sulaikytų kontrabandinių cigarečių vertė jau siekia apie 3 mln. litų.

Gediminas Kulikauskas, Muitinės kriminalinės tarnybos atstovas ryšiams su visuomeneRašyti komentarą...
.
...
2008-10-05 13:55:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo čia vairuotojas kaltas ?Mane nervina tie muitininkai.Juk ar vairuotojas krauna ir iškrauna fūra? Jie dažniausiai net nežino ką veža..Nu tik iš dokumentu.... tose dežėse bet ko gali būti.Juk vairuotojas neturi teises žiūrėti plėšyti dežes ir pnš....
Atsakyti
0

a
am
2008-10-05 14:01:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
cia tai tiksliai. mes taip pat esam veze kontabanda net to nezinodami lietuvoj norejom perkraut kroviny ir pamatem
Atsakyti
0

s
s
2008-10-05 14:24:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko cia zmones nervinates - paziurekit i straipsnio antraste, del visko kalti sugede kiausiniai nes jie slepe KONTRA (uzvaryti pelyte ant foto) :))))))))))))))))))))))))


Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų