Subliuško Gražulio idėja dėl „Didžiojo šeimos gynimo maršo“: išgirdo siūlymų atgailauti

Seime subliuško Seimo nario Petro Gražulio bandymas priimti rezoliuciją dėl „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“. Joje siūlyta Seimui įsipareigoti neratifikuoti Stambulo konvencijos, saugoti „tradicinę šeimą“. Vis dėlto Seimas šį klausimą iš darbotvarkės išbraukė.

P. Gražulio parengta rezoliucija siūlyta įsipareigoti, kad Seimas neratifikuos vadinamosios Stambulo konvencijos, taip pat įstatymais įtvirtinti, kad šalies mokyklose vaikams „nebūtų diegiamos LGBT proteguojamos genderistinės propagandinės programos“.

Taip pat rezoliucijoje siūlyta įstatymais saugoti ir ginti „tradicines lietuvių tautos vertybes ir istorinę atmintį“, užtikrinti, kad „Konstitucijoje įtvirtinta prigimtinė šeimą, vyro ir moters santuoka, kurioje gimsta ir auga vaikai, būtų neliečiama, saugoma ir globojama valstybės“.

Seimo vicepirmininkas, Laisvės partijos narys Vytautas iki svarstant rezoliuciją, stebėjosi, kodėl ją savo parašais palaikė tokie Seimo nariai kaip Saulius Skvernelis, Algirdas Butkevičius, Linas Kukuraitis, Aurelijus Veryga, Vilija Targamadzė.

„Jie kaltina istorijos klastojimu. Kokios? Įsipareigoja neleisti Stambulo konvencijai būt ratifikuotai. Smurto per mažai? Įstatymais žada reguliuoti mokyklines programas. Dėkoja šeimos maršo organizatoriams ir ragina visus jame dalyvauti. 

Ne tiesiog kita nuomonė, bet tikros sąmokslo teorijos yra siūlas, vienijantis visą šį pulką. Nepaiso jis nei partijų, nei ideologinių stovyklų“, – „Facebook“ rašė V. Mitalas.

Po ilgų ginčų klausimą išbraukė

Seimui tvirtinant antradienio darbotvarkę, V. Mitalas pasiūlė klausimą dėl rezoliucijos išbraukti, nes dokumentas „grindžiamas ne faktais, o sąmokslo teorijomis ir nėra reikalo jo svarstyti čia, Seime“.

Į tai P. Gražulis replikavo sakydamas, kad svarbu „padiskutuoti ir pristatyti rezoliuciją dėl šeimų, dėl būsimo maršo“.

„Seimo nariai turi išsakyti savo poziciją. Kreipiuosi ypač į krikščionis demokratus. Ponai krikščionys demokratai, jeigu jūs atsistotumėte prie Seimo tribūnos ir pasakytumėte, kad nebus, kol mes esame valdančiojoje daugumoje, mes neišduosime savo vertybių, žmonės skirstykitės namo, priimtume šitą rezoliuciją ir nebūtų jokių maršų“, – kalbėjo P. Gražulis.

REKLAMA

Reaguodamas į P. Gražulio žodžius, Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis jam linkėjo „parašyti rezoliuciją dėl atgailos už šeimos griovimo darbus“.

O Seimo narė konservatorė Vilija Abramikienė P. Gražuliui priekaištavo, kad jis nedalyvavo balsavime dėl Konstitucijos 38 str., kai buvo bandoma suformuluoti aiškias nuostatas, kas yra šeima.

„Mums tada pavyko suburti didžiulę, didžiulę daugumą. Tačiau pritrūko vieno balso, vieno balso, kuris tyčia neatėjo balsuoti, kurios iš šitos stiklinės sienelės klausėsi, tačiau kažkodėl nebalsavo. 

Tai buvo didžiausias mano širdies skausmas per visą politinę mano karjerą ir didžiausias tautos pralaimėjimas. Ir žmogus, kuris tada tyčia neatėjo balsuoti, manau, turėtų atgailauti“, – sakė V. Abramikienė.

Jo žodžius P. Gražulis vadino melu.

„Aš vėlavau netyčia ir faktiškai, kadangi buvo diskusijos ir jos turėjo tęstis ilgai... Mane žurnalistė... Buvau išvykęs iš Seimo. Reikia 95 balsų. O kur buvo konservatoriai kiti?“ – sakė P. Gražulis.

Galiausiai Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nutraukė ginčus ir siūlė balsuoti dėl to, ar P. Gražulio rezoliucija turėtų likti darbotvarkėje. Už klausimo išbraukimą balsavo 72 Seimo nariai, prieš – 37, susilaikė 5.


Rašyti komentarą...
P
Pensininkas
2021-05-11 11:06:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimas,vyriausybe,ziniasklaida,televizija-tai geju,leisbieciu,pederasu,o gal but ir peodifilu tinklas.Jie nori sunaikinti seima.paversdami mus ukiais.Vaikams bus uzdrausta vadinti mamas,tecius.O kur tikimybe,kad isivaikine vaikus du gejai neisnaudos vaiku savo iskrypeliu norams patenkinti.Ka apie tai galvoja Sakaliene,kaip ji gins tokius vaikus?Lietuviai,gerai pagalvokite,kas ateina i valdzia.
Atsakyti
-20

B
Ble
2021-05-11 11:09:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suskiu seimas,kitaip pavadinti jau nebeimanoma...
Atsakyti
-7

N
Nusivylusi
2021-05-11 11:17:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbiausia, kad į vaikus nesikėsintu
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų