Su karantinu baigėsi priedai medikams, pas juos nepatenka pacientai

Lietuvoje paskelbus karantino pabaigą pasibaigė priemokos su koronavirusu dirbusiems medikams, bet problemos gauti reikalingą gydymą išliko – įvairiuose Lietuvos miestuose žmonės tikina, kad ir pasibaigus karantinui negali patekti pas medikus, pranešė LRT televizijos laida „Savaitė“. 

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketina nurodyti visoms gydymo įstaigoms liepą suteikti ne mažiau kaip 70-80 proc. nuo pernai tuo pat metu teiktų paslaugų.  

Anot Gydytojų vadovų sąjungos, toks sprendimas gresia rimtomis pasekmėmis – įstaigos privalo užtikrinti nustatytus darbo ribojimus dėl pandemijos.

„Tokiomis apimtimis, kaip kad galėjome tai teikti iki karantino, nė viena gydymo įstaiga greitai negalės to padaryti. Gal ir apskritai negalės“, – tikino sąjungos pirmininkas Darius Steponkus. 

Sveikatos apsaugos ministras pataria dirbti viršvalandžius. Tokios kalbos medikų bendruomenei kelia pasipiktinimą, kaip ir nutrauktas mokėjimas priedų pavojingomis darbo sąlygomis  dirbantiems medikams ir siūlymas viruso epicentre dirbantiems juos gydymo įstaigoms skirti iš savo lėšų, medikus papiktino.

„Norėtųsi daugiau paramos iš Vyriausybės, nes įstaiga, kuri tą visą pandemijos krūvį prisiima, šiuo atveju nukenčia. Nes turi iš savo resursų mokėti priedus, papildomai organizuoti darbą, tų pacientų gydymas irgi papildomai kainuoja. Tai reiškia, kurios negydo COVID-19 pacientų, joms yra ženkliai lengviau finansiškai, negu toms, kurios gydo“, –  teigė Medikų forumo pirmininkas Valdas Pečeliūnas. 


Rašyti komentarą...
L
Liuda
2020-07-05 23:52:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už ka gyd. Gauna atlyginimą. Gydytojai nedirba konsultacija per telefoną. Gyd. Gerai žmonių niera receptą parašo elektroninı. Visi tyli. Visiems gerai. Mirštamumas didžiausias. Jau tegul pradeda dirbti išatostogavo 3 men.
Atsakyti
0

O
O
2020-07-06 07:00:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kada daktarai pradės dirbt gydyt žmones ?
Atsakyti
0

H
Hancas
2020-07-06 20:13:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaufleiteri veryginas kada tavo sveikatos firma pradės darbą , ciai ne juokas mokesčius mokam o paslaugų nėra SKUSTAGALVI VERYGA ATSAKYK ,,,,,,,,,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų