Vilniaus miesto savivaldybė įpareigojo UAB "Vilniaus vandenys" valdybą nedelsiant nušalinti nuo einamų pareigų šios įmonės vadovus, kuriuos pirmadienį sulaikė Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai. "Vilniaus vandenų" valdyba antradienį skirs laikinąjį įmonės vadovą, spaudos konferencijoje informavo Vilniaus miesto meras.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo ir dokumento suklastojimo, pirmadienį sulaikė UAB "Vilniaus vandenys" vadovus: nė metų įmonei nevadovavusi generalinį direktorių Darių Norkų, pardavimų ir rinkodaros direktorių, aprūpinimo ir ūkio tarnybos viršininką ir konsultantą viešųjų pirkimų klausimais.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pareigūnams surinkus duomenų, kad "Vilniaus vandenys" vadovai galimai kyšininkavo ir piktnaudžiavo tarnybine padėtimi organizuojant bei vykdant viešuosius darbų ir paslaugų pirkimus. Atlikus kratas ir tyrimui reikalingų dokumentų poėmius, "Vilniaus vandenų" vadovai pristatyti į STT patalpas, jiems bus įteikti pranešimai apie įtarimą kyšininkavus ir piktnaudžiavus.

Pasak Vilniaus miesto mero V. Navicko, savivaldybė netoleruos korupcijos ir kyšininkavimo savivaldybei priklausančiose įmonėse. "Praėjusią savaitę bandėme analizuoti "Vilniaus vandenyse" susidariusią situaciją, sudaryta bendra savivaldybės ir "Vilniaus vandenų" komisija ištirti viešųjų pirkimų trūkumus, kuriuos buvo įvardijusi Ūkio ministerija. Kaip mes buvome informuoti, didžioji dalis viešųjų pirkimų buvo padaryta prie buvusio "Vilniaus vandenų" vadovo", - teigė sostinės vadovas.

REKLAMA

Apie kokias pinigų sumas ir korupcijos lygį kalbama, V. Navickas sakė žinąs tik iš pranešimų spaudoje, bet neneigė, kad tai gali būti susiję su ketinimais Vilniuje didinti šalto vandens kainą. Kaip buvo skelbta, neseniai D. Norkus vilniečiams pranešė, kad šaltą vandenį reikia pabranginti 50 procentų, nes esą reikia pinigų investicijoms.

"Meras yra informuojamas apie įmonių investicinius planus. Turime pasakyti, kad netoleruojame tokių dalykų ir netoleruosime. Visada sakiau, kad tos įmonės, kurios, kaip apsispręsime, turi likti savivaldybės įtakos zonoje ir neturi būti privatizuojamos, - jos turi būti viešinamos ir skaidrinamos. Turbūt nėra kitų kelių, kaip listinguojamų kompanijų atsiradimas, kad jos būtų viešos, jų akcijos platinamos biržoje. Tada pavieniai politikai negali daryti įtakos įmonių sprendimams", - kalbėjo Vilniaus meras.
Rašyti komentarą...
Žuvinas
2010-04-26 18:13:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar bus lietaus iš to debesies?
Atsakyti
0

a
aAlgirdas
2010-04-26 19:45:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
mieli administratoriai, nejaugi net jums patiems ne GEDA, taip informuojant: "pirmadienį sulaikė UAB "Vilniaus vandenys" vadovus: generalinį direktorių Darių Norkų, pardavimų ir rinkodaros direktorių, aprūpinimo ir ūkio tarnybos viršininką ir konsultantą viešųjų pirkimų klausimais." --- nejaugi kitu pavardziu nezinote
Atsakyti
0

H
H2O
2010-04-26 21:33:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norkus,norkus..kur priseda-ten pridirba
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų