STT: priėmimas į Vilniaus mokyklas nėra skaidrus

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino priėmimo į Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžias bendrojo ugdymo mokyklas organizavimą. Taip pat nagrinėjo, kaip praktiškai vyksta moksleivių priėmimas penkiose Vilniaus mokyklose: Gedimino progimnazijoje, Emilijos Pliaterytės progimnazijoje, Žemynos progimnazijoje, Gabijos gimnazijoje ir Žvėryno gimnazijoje, rašoma pranešime spaudai.

Korupcijos prevencijos specialistai atkreipia dėmesį, kad mokyklų aptarnavimo teritorijų nustatymo bei jų keitimo ar perskirstymo principai, taip pat šių procedūrų inicijavimo ir vykdymo tvarka nėra išsamiai reglamentuota. Nėra aišku, kokiu principu vaikai Vilniaus mieste yra paskirstomi į mokyklas ir kas gali inicijuoti mokyklų teritorijų ribų keitimo procedūras.

Pastebėta, kad dėl nustatytų mokinių priėmimo e. sistemos techninių trūkumų sudaromos sąlygos trumpam laikotarpiui laikinai pakeitus deklaruojamąją gyvenamąją vietą gauti pirmumo teisę patekti į konkrečioje teritorijoje esančią mokyklą, tai didina nesąžiningų susitarimų riziką.

STT korupcijos prevencijos specialistų nuomone, korupcijos riziką didina ir tai, kad priėmimas į bendrojo ugdymo mokyklas nėra visiškai automatizuotas – internetu per e. sistemą asmenų užpildytus prašymus gauna prašymuose nurodytos mokyklos, kurios juos nagrinėja ir mokinių priėmimą vykdo savarankiškai.

Nustatyta, kad kai kuriais atvejais mokinių pirmumo kriterijus prašymus nagrinėjančios mokyklų priėmimo komisijos gali taikyti nevienareikšmiškai ir analogiškomis aplinkybėmis gali priimti skirtingus sprendimus dėl konkrečių asmenų.

Nors Savivaldybė vykdo vaikų priėmimo į mokyklas proceso kontrolę, planuojamų tikrinti mokyklų skaičius yra nustatomas Savivaldybės darbuotojų nuožiūra, nėra rengiami mokyklų patikrinimų planai ir (ar) grafikai, kuriuose būtų nustatytas tikslus per patikrinimus privalomų patikrinti subjektų skaičius. Tai sudaro galimybes patikrinimus planuojantiems darbuotojams savo nuožiūra pasirinkti tikrinamus subjektus, todėl antikorupciniu požiūriu tokia situacija vertinama neigiamai.

REKLAMA

STT siūlo Vilniaus savivaldybei reglamentuoti mokyklų aptarnavimo teritorijų nustatymo ir jų keitimo (perskirstymo) principus, šių procedūrų inicijavimo ir vykdymo tvarką, taip pat svarstyti galimybę priėmimą į Vilniaus m. savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas reglamentuojančiuose teisės aktuose papildomai nustatyti, kad pirmumo kriterijus pagal gyvenamąją vietą netaikomas, jei vaiko ir vieno iš tėvų (pateikusio prašymą) deklaruotos gyvenamosios vietos laikas mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje yra trumpesnis nei dveji metai ir prašymo nagrinėjimo metu nepateikiami pirmumą pagal gyvenamąją vietą įrodantys dokumentai.

Taip bus sumažintos galimybės prioriteto tvarka patekti į mokyklą galimai tik pirmumo kriterijų atitikimo tikslu trumpam laikotarpiui gyvenamąją vietą mokyklos aptarnavimo teritorijoje deklaravusiems asmenims.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų