Kėdainių rajono apylinkės teismas Pravieniškių pataisos namų pareigūną pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumento klastojimo, o advokatą – dėl tarpininko kyšininkavimo.

Teismas pataisos namų pareigūnui L. D. skyrė 12 480 litų baudą, advokatui K. R. – 60 parų areštą.

Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos Kriminalinės policijos biuro pareigūnais, nustatė, kad Pravieniškių pataisos namų pareigūnas šioje įstaigoje laisvės atėmimo bausmę atliekančiam nuteistajam pasiūlė advokato K. R., galinčio už neteisėtą atlygį padėti dėl lygtinio paleidimo, paslaugas. Piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, savo tarnybiniame kabinete pareigūnas organizavo kelis nuteistojo ir advokato susitikimus.

L. D. suklastojo dokumentą, siekdamas, kad nuteistasis būtų perkeltas į lengvą režimo grupę, ir taip būtų sudarytos sąlygos prašyti teismo nuteistojo lygtinio paleidimo.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat nustatyta, kad advokatas K. R. iš nuteistojo per tarpininką priėmė 2 000 litų kyšį už tai, kad paveiktų L. D., ir nuteistasis būtų perkeltas į lengvo režimo grupę, o 30 000 litų kyšį priėmė žadėdamas pasinaudoti pažintimis ir padaryti įtaką Kauno apygardos teismo teisėjų kolegijai taip, kad nuteistasis būtų lygtinai paleistas iš pataisos įstaigos.

Šis Kėdainių rajono apylinkės teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.


Rašyti komentarą...
k
kukas
2012-07-21 16:02:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas advokatas buvo tardytojas, prokuroras. Buvo nuteistas , sedejo kalejime.Strasburas reabilitavo. O jis vel negali susilaikyt. Kaisiadoriu stilius. Vat advokatas Z, kuris dabar teisejas---kazkaip neikliudavo. O R neatsargus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų