STT: Marijampolės advokatas pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu

Birželio 6 dieną Jurbarko rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro pareiškimą, priėmė baudžiamąjį įsakymą ir Marijampolėje dirbantį advokatą V. K. pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu ir apgaulingos apskaitos tvarkymo. Už šiuos nusikaltimus jam skirta 20 280 litų bauda ir konfiskuota iš nusikalstamos veikos kaip kyšis gauta pinigų suma.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai nustatė, kad V. K., pasinaudodamas advokato, valstybės tarnautojui prilyginto asmens, įgaliojimais ir pažintimis, iš lygtinai prieš terminą iš Marijampolės pataisos namų norinčio išeiti nuteistojo artimųjų pareikalavo ir priėmė 5 000 litų kyšį.

Už šį kyšį jis žadėjo paveikti neįvardytus Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėją ir Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorą, kad pastarieji, vykdydami įgaliojimus, patenkintų nuteistojo prašymą. Be to, V. K. nuteistas ir už tai, kad iš kitų savo klientų priimdamas ir į apskaitą iš dalies arba visiškai neįtraukdamas gautų pinigų pažeidė Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo nuostatas ir dėl to negalima nustatyti V. K. veiklos.

Atliekant tyrimą buvo užfiksuotas advokato V. K. ir teisėjo D. G. pokalbis dėl asmens lygtinio paleidimo prieš terminą. Šiuo metu Teisėjų taryba nagrinėja klausimą dėl patarimo Lietuvos Respublikos Prezidentei atleisti teisėją iš pareigų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų