Generalinė prokuratūra Panevėžio apygardos teismui perdavė Panevėžio miesto savivaldybėje neskaidriai įvykdytų 27 viešųjų pirkimų baudžiamąją bylą.

Ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba. Vėliau ikiteisminio tyrimo veiksmus atliko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) departamento, Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorai ir STT Panevėžio valdybos pareigūnai.

Įtariama, kad buvęs Panevėžio miesto savivaldybės vicemeras K. V. ir buvęs administracijos direktorius S. K., siekdami iš savivaldybėje vykdomų viešųjų pirkimų gauti neteisėtos turtinės naudos, subūrė organizuotą grupę, į kurią įtraukė ir M. B., dirbusį Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėju.

Organizuotos grupės nariai sudarydavo rangovams palankias sąlygas laimėti savivaldybėje organizuojamus statybos ir remonto darbų viešųjų pirkimų konkursus.

Pagal surinktus įrodymus, iš darbų rangovo už konkurso laimėjimą Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas pareikalaudavo 6 proc. neteisėto atlygio, o gautus pinigus padalydavo šios organizuotos grupės nariams.

Trylikos statybos įmonių vadovai, įsivėlę į fiktyvius ar neskaidrius viešuosius pirkimus, teismo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, nes pripažino savo kaltę.

REKLAMA

M. B., buvusį Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Statybos ir statinių priežiūros skyriaus vedėją, kurio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo išskirtas į atskirą bylą, Panevėžio miesto apylinkės teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir nubaudė 1,5 metų laisvės atėmimu, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. M. B. buvo paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – 38 400 litų konfiskavimas.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad M. B. pripažino savo kaltę ir teisėsaugos institucijoms padėjo atskleisti nusikalstamas veikas.

Panevėžio miesto savivaldybėje aukštus postus praradę įtariamieji be darbo neliko. Buvęs vicemeras K. V. šiuo metu dirba savivaldybės įmonėje „Panevėžio autobusų parkas“ rinkodaros vadybininku, atsakingu ir už viešuosius pirkimus, buvęs administracijos direktorius S. K. – vienoje statybos bendrovėje ir Rožyno pagrindinėje mokykloje inžinieriumi programuotoju.


Rašyti komentarą...
M
Mykolas
2011-11-16 21:09:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
SST - skubių siuntinių tarnyba.
Atsakyti
0

P
PATAISYKITE ANTRAŠTĘ
2011-11-17 09:17:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
STT
Atsakyti
0

l
lex
2011-11-17 11:33:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie kol kas tik įtariami, bet dar nepaskelbti kaltais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų