Spręs, kaip pažaboti alimentų nemokančius tėvus: ruošia griežtesnę tvarką

Alimentų piktybiškai nemokantiems tėvams, panašu, greitai apsunks dienos, nes Seimas panoro griežtinti skolų išieškojimo tvarką.

Šiuo metu daugiau nei 37 tūkst. tėvų neišmokėjo apie 160 mln. eurų alimentų savo vaikams, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui trečiadienį sakė „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.

Skolininkų ieškoma Lietuvoje ir užsienyje per įvairius registrus, jiems siunčiami raginimai susimokėti skolas.

Šiemet iš skolininkų išieškota beveik 4 mln. eurų. Nors išieškotų skolų vertė 2019 m. dukart didesnė nei 2018 m., tačiau išieškotos sumos neprilygsta toms išlaidoms, kurios patiriamos išmokant naujas išmokas.

J. Varanauskienė prognozuoja, kad skolos portfelis, jeigu taisyklės nesikeis, ir toliau augs, nes naujų išmokų bus išmokama daugiau, nei pavyks išsiieškoti iš skolininkų.

Ketindamas mažinti „Sodros“ išlaidas ateityje bei motyvuoti skolininkus grąžinti susidariusias skolas, Socialinių reikalų ir darbo komitetas ketina griežtinti skolų išieškojimo tvarką alimentų nemokantiems tėvams. Komitetas, atsižvelgdamas į išdėstytas problemas, klausimą dėl Vaikų išlaikymo išmokų įstatymo tobulinimo ketina svarstyti Šeimos ir vaiko gerovės pakomitetyje.

Portalas tv3.lt primena, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo Vaikų išlaikymo išmokų įstatymo pataisos, numatančios, kad vaiko išlaikymo išmokas skiria, moka ir išmokėtas sumas iš skolininkų išieško „Sodra“. Iki tol šias funkcijas atliko Vaikų išlaikymo fondo administracija, kuri buvo panaikinta. 


Rašyti komentarą...
A
Alimencikoauka
2019-11-28 16:55:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Grieztins grieztins bet taip ir lieka vaikai uz borto , i kalejima ir vezti i darbus, va ir bus darbuotoju ir nebeteikes vezti is Ukrainos is auksiniu tualetu
Atsakyti
-8

G
Gg
2019-11-28 19:56:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau geriau issiskirt nei gyvent su debilu, alkoholiku ar seip psichiškai nestabiliu debilu
Atsakyti
-6

J
Janina
2019-11-28 18:48:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai geras įstatymas. Užsienyje Senaties terminas negalioja. Valstybė priverčia sumokėti skola, jei, ne, nuteisiami.
Kartais tėvai pasigali ir pardavė namus, sumoka tas sumas. Nes ir tėvai kalti, kad nepriverčia mokėti ir slapsto juos.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų