Specialistė apie atlyginimų kilimo tendencijas: kai kurios įmonės privalėjo kelti atlyginimus

Visai neseniai pasirodė atlyginimų tyrimo rezultatai, kurie rodo įvairias rinkos tendencijas. Buvo stebima, kiek per penkerius metus kito įvairių profesijų atlyginimai. Pasirodo, kad tendencijos nekinta ir mažiausius atlyginimus gauna nekvalifikuota darbo jėga. 

Kokiose srityse sparčiausiai kilo atlyginimai per pastarąjį penkmetį TV3 studijoje kalbėjosi žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir cvonline.lt marketingo vadovė Rita Karavaitienė.

Atliktas tyrimas, kiek per penkerius metus kito įvairių profesijų žmonių atlyginimai. Kokių profesijų žmonėms atlyginimai kilo labiausiai?

Per penkerius metus atlyginimai vidutiniškai kilo apie 30 procentų. Kai kurioms sritims kilo itin ženkliai. Pavyzdžiui, technologijų ir plėtros srities specialistams tas atlyginimų kilimas per penkerius metus buvo apie 60 procentų. Vienos iš tokių sričių, kur atlyginimų šuolis buvo itin ženklus – informacinių technologijų, finansų, ekonomikos ir lygiuojasi tokios sritys, kurių atlyginimai rinkoje buvo vieni mažiausių. Įmonės privalėjo kelti atlyginimus, nes jau nebebuvo kur kristi žemiau. Tas kilimas buvo ir medicinos, ir švietimo srities darbuotojams. Taip pat klientų aptarnavimo, paslaugų sferos darbuotojams. Jų atlyginimai augo ženkliai.

Vartant tyrimo rezultatus matoma, kad apie 30 procentų kilo žemės ūkio darbuotojams, statybos, apsaugos, medicinos darbuotojams. Žemdirbiai dabar stato žalius kryžius pakelėse. Medikai grasina streikais. Kurioje vietoje jiems tie atlyginimai kilo?

Procentinis atlyginimų kilimas gan ženklus, bet jei pasižiūrėtumėme, kiek uždirba vidutiniškai į rankas, tai yra vieni žemiausių atlyginimų visoje rinkoje. Žemiausius atlyginimus dabar gauna nekvalifikuota darbo jėga, turizmo srities, tekstilės pramonės darbuotojai. Čia pat eina kultūra, švietimas, medicina. Tai yra tos sritys, kurios ilgą laikotarpį buvo su nekintamais atlyginimais rinkoje.

Girdime, kad viešajame sektoriuje tie atlyginimai santykinai didėja. Mažiau – verslo įmonėse. Ar jūs įžvelgiate tokias tendencijas?

Taip, matome tą tendenciją, kad privačiame versle atlyginimai stabiliai augo beveik kasmet. Šiuo metu užsienio kapitalo įmonėse atlyginimai yra didžiausi. Tuo tarpu, viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai nuo privataus verslo skiriasi maždaug keliais šimtais eurų į rankas. Tas skirtumas tikrai yra labai didelis, todėl privačios įmonės buvo priverstos kelti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus, nes tai buvo minimumo lygio atlyginimai.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže.


Rašyti komentarą...
F
Finansų
2020-01-31 21:22:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
sritis, kaip ir kitos liko toje pačioje sferoje. Kaip jūs priversite privatų verslą kelti atlyginimus didesnius nei minimali alga. Tokie jie ir yra. Jei minimalios algos padidėjimą skaitot atlyginimų didėjimu. tai neturiu ką pasakyti
Atsakyti
0

L
Lina
2020-02-01 18:38:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokie tyrimai,dirbu darželio auklėtoja,i rankas gaunu 616 eur,ar čia pakelti atlyginimai,pakelė tikriausiai Austėjai
Atsakyti
-1

J
Jūs
2020-01-31 23:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
specialistai, geriau jau neburtumėte iš kavos tirščių, o pasidomėtumėte tiesiogiai, kaip tie atlyginimai ir kam kyla...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų