• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė vaistų kontrolės taryba (VVKT) įspėja gyventojus nesigundyti pasiūlymais įsigyti vakcinų nuo COVID-19.

Valstybinė vaistų kontrolės taryba (VVKT) įspėja gyventojus nesigundyti pasiūlymais įsigyti vakcinų nuo COVID-19.

REKLAMA

Ji teigia, kad vakcinacijai nuo COVID-19 ligos šalyje vis labiau įgaunant pagreitį, virtualioje erdvėje privatūs asmenys jau pradėjo siūlyti įsigyti neaiškios kilmės preparatų, neva apsaugančių nuo koronaviruso.

„Susigundžiusieji tokiais siūlymais gali rimtai pakenkti savo sveikatai“, – tvirtina VVKT.

Ji taip pat ragina žmones nepirkti neaiškios kilmės produktų, pristatomų kaip vakcinos ar vaistai ir neužsiimti savigyda.

„Būtina atminti, kad vakcinų nuo COVID-19 neįmanoma įsigyti nei internete, nei vaistinėse. Šiuo metu vakcinas nuo COVID-19 perka tik valstybių vyriausybės“, – pabrėžiama tarnybos pranešime.

Lietuvoje žmonės šiuo metu nuo COVID-19 skiepijami sveikatos priežiūros įstaigose, šios vakcinas gauna iš Ekstremalių sveikatai situacijų centro.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, VVKT primena, kad „BionTech“ ir „Pfizer“ vakcina turi būti laikoma ne mažiau 70 laipsnių šalčio temperatūroje, o ją atitirpinus būtina praskiesti ir vartoti nedelsiant, priešingu atveju suyra jos veiklioji medžiaga.

REKLAMA

„Akivaizdu, kad dėl sudėtingo vakcinos naudojimo, išskirtinių laikymo sąlygų, joks privatus pardavėjas negali užtikrinti jos saugumo“, – teigiama pranešime.

Anot VVKT, bet kokie viešoje erdvėje atsiradę siūlymai įsigyti vakcinų nuo COVID-19 ligos – tai tikrovės neatitinkanti informacija arba noras pasipelnyti. Tokiu būdu gali būti  platinami falsifikuoti neaiškios kilmės produktai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų