Šokas sostinės pradinukų tėvams: teks vėl atverti pinigines

Nemaloni žinia sostinės pradinukų tėvams. Vienoje progimnazijoje jiems teks gerokai plačiau atverti pinigines už pailginto mokymo grupes. Valandinis mokestis už vieną vaiką ten išaugo 40-čia centų. Tėvai dėl didėjančių išlaidų pyksta, o mokytojai sako, kad yra verti už darbą po pamokų uždirbti daugiau.

Nors sostinės Petro Vileišio progimnazijoje pamokos jau baigėsi, vaikų čia, ypač pradinukų, net ir po pamokų tikrai netrūksta. Iki pusšimtis jų mokykloje neretai būna iki 18 valandos vakaro, kuomet pasiimti jų po darbų atskuba tėvai. Tačiau daliai pradinukų tėvelių rugsėjis prasideda nemalonia naujiena – už pailginto ugdymo grupes mokėti teks daugiau. Du vaikus į progimnaziją vedanti mama Jūratė sako, kad jos šeimai šis mokyklos sprendimas gerokai kirs per kišenę.

„Gavome dovanėlę ar dovaną, kad keičiasi paslaugų įkainiai už prailgintos dienos grupę ir įkainiai keičiasi nuo 0,61 ct. iki 1 eur. Pernai peržiūrėjau mokėjimus darytus, tai maksimali suma, kurią esu sumokėjusi tai buvo 120 eurų už abu vaikus. Šių metų skaičiavimais gaunasi 240 eurų“, - sako dviejų vaikų mama Jūratė Čepienė.

Tačiau jau penkiolika metų Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje pradinių klasių mokytoju dirbantis Žydrūnas sako, kad minėtas 0,61 ct užmokestis, kurį yra nustačiusi Vilniaus savivaldybė, yra per mažas. Ypač omenyje turint ir taip nedidelius mokytojų atlyginimus bei šalyje nuolat kylančias prekių ir paslaugų kainas.

„Taip kaip agurkus parduodantis turguje žmogus nori kažką uždirbti už savo darbą, būti adekvačiai įvertintas, taip, manau, ir mokytojas nori būti įvertintas. Ir tas toks triukšmas kylantis iš tėvų pusės tiesiog dar kartą parodo, kaip Lietuvoje žmonės žiūri į mokytoją. Jeigu būtume padarę 0,80 ct., manau, vis tiek būtų kilęs triukšmas“, - savo nuomonę dėsto Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos pradinių klasių mokytojas Žydrūnas Meidus.

Mokyklos vadovybė sako susidūrusi su savotišku mokytoju protestu, nes po pamokų dirbti po penkias papildomas valandas ir gauti 0,61 cento valandinį užmokestį už kiekvieną vaiką mokytojai nebemato prasmės.

REKLAMA

„Negali mokytojas nuo ryto aštuonių, kartais ateina pusė aštuonių, dirbti iki vakaro šešių ir nežinia kiek uždirbti. Šimtą eurų daugiau ar mažiau, plius minus, nes jam reikia ir pasiruošti pamokom ir sąsiuvinius ištaisyti. Mūsų mokytojai tiesiog nebesutinka dirbti už tokį įkainį“, - pakeltas kainas aiškina Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos Pradinio ugdymo sk. vedėja Dalia Rimšienė.

Vis dėlto pradinukų tėvai sako nesuprantantys, kodėl už pailginto mokymo grupes jie turi mokėti daugiau, kai tokį tarifą yra nustačiusi savivaldybė.

Tiesa, tarifą pasididinę mokytojai užtarimo iš savivaldybės nesulaukė.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2017-09-17 08:26:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mus mokslas nemokamas. Konstitucijoj taip parasyta.
Atsakyti
0

S
Senis
2017-09-17 16:04:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsakymas "Tėvui", nors linkęs manyti, kad tai yra būtent mokytojas.
Ogi būtent dėl to, kad didžioji dalis darbdavių elgiasi kaip vergvaldžiai ir net nė nesiruošia mokėti už atliktą darbą, o moka vos 380 Euro į mėnesį iki mokesčių. Tad nustokime skirstyti dirbančiųjų į žemos ar aukštos kavalifikacijų bei neišskirkime ir mokytojų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų