Naujosios Sąjungos (NS) sąraše pirmuoju numeriu įrašytas partijos pirmininkas, aplinkos ministras Artūras Paulauskas.

Po partijos lyderio seka švietimo ministras Algirdas Monkevičius, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narė Nijolė Steiblienė, Seimo Ekonomikos komiteto narys Vaclovas Karbauskis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Alvydas Sadeckas, partijos atsakingas sekretorius Vaidas Pliusnis, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Valerijus Simulik, Kaimo reikalų komiteto narys Alvydas Ramanauskas, medikė, krepšininko Roberto Javtoko motina Alma Javtokienė. Dešimtuoju numeriu kandidatų sąraše įrašytas žinomas žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas.

Antrąjį dešimtuką sudaro NS Kauno skyriaus pirmininkas Edvardas Galvanauskas, aplinkos viceministras Raimundas Paliukas, NS komunikacijos vadovas Marius Ulozas, aktorė Gražina Baikštytė, Švenčionių rajono meras Vytautas Vigelis, Raseinių savivaldybės administracijos direktorius Darius Ulickas, "Litovskij Kurjer" redaktorius Valerij Tretjakov, buvęs krepšininkas Gintautas Šivickas, Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurimas Truncė, medikas Dainius Pavalkis.

Šį sąrašą šeštadienį patvirtino partijos taryba.

Į Seimą nekandidatuos buvęs užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, kuris, pasak partijos pirmininko A. Paulausko, pasirinko diplomatinę tarnybą ir siekia tapti Lietuvos ambasadoriumi Latvijoje.

REKLAMA

Naujoji sąjunga kelia kandidatūras ir septyniasdešimtyje vienmandačių apygardų. Savo kandidato socialliberalai nusprendė nekelti tik Molėtų-Švenčionių vienmandatėje apygardoje, kurioje kandidatuoja valstiečių liaudininkų lyderė Kazimira Prunskienė.

A. Paulausko teigimu, kandidatai pasirinki atsižvelgiant į jų aktyvumą, konkrečių įsipareigojimų, pareigų vykdymą, kiek jie skyrė laiko partiniam darbui, gavo balsų praėjusiuose Seimo, savivaldybių rinkimuose.

"Taip pat siekiame, kad Seime savo atstovus turėtų ne tik Kaunas ar Vilnius, bet ir mažesni miestai ir miesteliai. Manome, kad svarbu įtraukti į politinę veiklą jaunų žmonių", - sakė A. Paulauskas.

Pasak partijos pirmininko, buvo siekiama, kad kandidatuojančių vyrų ir moterų skaičiaus santykis gerėtų. Iš 141 kandidato, 35 - moterys.

"Naujosios sąjungos ideologijos pamatas yra vidurinio sluoksnio kūrimas, jo stiprinimas ir didinimas", - pažymėjo A. Paulauskas.

Liepos mėnesį viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Vilmorus" atliktos apklausos duomenimis socialliberalai Seimo rinkimuose surinktų 4,1 proc. balsų ir pagal proporcinę sistemą į parlamentą nepatektų.

Eiliniai seimo rinkimai vyks spalio 12 dieną.


Rašyti komentarą...
S
Stribų pulkas
2008-08-30 16:30:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
KGB pulko sūnus gerai vykdo rytų šeimininkų užduotis
Atsakyti
0

N
NM
2008-08-30 16:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesvaru ,kas ir kieno vaikas ,bet buvęs LR gen prokuroru A.Paulauskas grobė valstybės žemę ..Ne vieta normalioje valstybėje apsivogusiems prokurorams ir ..dar pirmas sąraše .Gėda jo klanui ir visai Lietuvai."Tvoručius"į istorijos šiukšlyną!
Atsakyti
0

p
praeivis
2008-08-30 17:23:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uz sita partija reiktu kuo maziau balsuoti, kad ji aplamai nepatektu i Seima. Tada ir pirmoji vieta sarase ne ka pades. Tegul eina tvoru ir nelegaliu statiniu griauti. Darbo tures, nebutinai Seime zulint kedes ir nieko neveikt!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų