Socialdemokratų gretose – maištas: vienas po kito agituoja už liberalus ir konservatorius

Su socialdemokratais į Seimą bandęs patekti ekonomistas Vaidas Navickas neatsižvelgė į partijos vadovybės poziciją ir antrajame rinkimų ture ragina palaikyti konservatorius. Antradienį paramą liberalams ir konservatoriams išreiškė ir dar vienas LSDP narys ir kandidatas rinkimuose, politologas Liutauras Gudžinskas.

36

„Savo apygardoje antrajame ture remiu Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę prieš Saulių Skvernelį. Iš pirmąjį turą laimėjusios Radvilės pirmadienį sulaukiau skambučio. Antroje vietoje likęs kandidatas paskambinti nesiteikė. Gal nežino, kad nesu ir nebuvau LSDP narys, todėl su manimi reikia kalbėtis tiesiogiai.

S. Skvernelio vyriausybės politika buvo būtent tai, kas mane paskatino sugrįžti į Lietuvą ir įsitraukti į politiką. Lietuvos sienos, atidarytos masiniam pigios darbo jėgos importui iš Rytų. Valstybės silpninimas „milijardu milijonui“ vardan pralaimėtos prezidentinės kampanijos. Veidmainystė įvedant neva progresinius mokesčius, kurie iš tikrųjų mažino mokestinę naštą daugiausia uždirbantiems. Skolintų milijardų dalijimas savo nuožiūra, be jokio Seimo pritarimo. Galėčiau tęsti.

Lietuva bus finansiškai skaidresnė ir stipresnė su Radvile ir Tėvynės sąjunga valdančiojoje daugumoje. Todėl remiu Radvilę. Už mane balsavusiems (kartais net raginusiems kitus tai daryti) turiu moralinę pareigą siekti, kad Jūsų balsai neįgalintų į Seimą praslydusios LSDP nomenklatūros išduoti socialdemokratijos principus ir pulti į glėbį oligarchinėms partijoms. Jūs balsavote už socialdemokratų atsinaujinimą, ne už koaliciją su Karbauskiu ir Uspaskichu. Deja, šį kartą mums pritrūko jėgos“, – feisbuke rašė socialdemokratų kandidatas V. Navickas.

Primename, kad antradienį paramą liberalams ir konservatoriams išreiškė ir dar vienas LSDP narys ir kandidatas rinkimuose, politologas Liutauras Gudžinskas.

REKLAMA

„Kodėl? Todėl, kad konservatoriai flirtuoja su klerikalizmu, pasisako už LGBT+ teisių suvaržymus arba nieko apie tai nesako, skelbiasi, kad davė šaliai nepriklausomybę (puikybė - didelė nuodėmė).

Laisvės partija savo programoje žada dar labiau liberalizuoti darbo santykius ir dar labiau mažinti valstybės biudžetą, kas būtų katastrofiška šalies ateičiai. Tačiau savo įsisteigimo deklaracijoje jie labiau akcentuoja socialiai orientuotus tikslus, pvz., rūpestį neįgaliaisiais. Suteikiu avansą kaip naujai partijai tikėdamasis, kad ateis į protą ir neskatins dar didesnės Lietuvos „lotynizacijos". Taip pat man patinka jų parama santuokos lygybei ir žolės dekriminalizacijai.

Dėl Viktorijos Čmilytės-Nielsen, ji apskritai man viena labiausiai imponuojančių politikių šalyje. Ne tik dėl šachmatų talento, bet ir dėl atsakomybės jausmo. Tuo tarpu jos konkurentas konservatorius Mykolas Majauskas taip ir neišsklaidė metoo skandalo apkalbų. Šis balsavimas pačiame Vilniaus senamiestyje parodys, kur link eina Lietuva moterų teisių ir apskritai žmogaus orumo atžvilgiu“,  – feisbuke rašė socialdemokratų kandidatas L. Gudžinskas.

Kaune ir kitur Lietuvoje jis kvietė palaikyti Laisvės partijos ir LRLS kandidatus kovoje prieš TS-LKD oponentus.

„Ten, kur varžosi TS-LKD ir LVŽS atstovai, aš visgi kviesčiau palaikyti konservatorius. Kad ir kaip bežiūrėsi, LVŽS yra vieno oligarcho valdoma partija-įmonė, kuri per šią ketverių metų kadenciją ne sykį bandė paplauti demokratinių institucijų pamatus. O tai, kad įgyvendino mokesčių reformą „milijardas - milijonui“, rodo ir jos požiūrį į viešąjį sektorių.

Galiausiai - tai, kad net nebandė parengti savo pačių programos, o pavogė ją iš valstybės institucijų, rodo, kad partija neturi nei intelekto, nei savigarbos. Vienintelę išimtį daryčiau Tomui Tomilinui, kuris 49-oje Deltuvos Šiaurinėje apygardoje rungiasi su Sergeju Jovaiša. Tikiu Tomo nuoširdumu siekiant socialiai teisingesnės Lietuvos. Kviečiu jį palaikyti“,  – feisbuke skelbė L. Gudžinskas.

REKLAMA

Paluckas: socialdemokratai ir valstiečiai rems vieni kitų kandidatus antrajame ture

Jau tv3.lt skelbė, kad opoziciniai socialdemokratai apsisprendė priimti paramą iš valdančiųjų valstiečių savo kandidatams vienmandatėse apygardose antrajame ture, taip pat išreikš savo paramą valstiečių atstovams, sako socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas.

„Tikslas yra sutelkti kairįjį rinkėją, ten kur tai nesikerta su kitų kairiųjų partijų kandidatais, ten tą sutelkimą išnaudoti, tą pasiūlytą pagalbą ir paramą. Kitiems kandidatams kitose vienmandatėse, kur yra iš centro kairės išėję kandidatai – jie individualiai kreipiasi į skyrius ir bus mūsų rekomendacija, kad juos palaikytų. Nes akivaizdu, kad kairiosios partijos palaiko kairiuosius rinkėjus“, – BNS sakė G. Paluckas.

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. LSDP rinkimų štabas

„Daugiau kalba eina apie „valstiečių“ ir mūsų kandidatus, nes yra 37 vienmandatės, kur kairiesiems reikia kautis prieš dešiniuosius. Kitur yra arba dešinieji prieš dešiniuosius, arba kairieji prieš kairiuosius“, –  pabrėžė jis.

G. Paluckas taip pat patikino, kad kol kas aktyvių pokalbių dėl galimos koalicijos nevyksta ir jų galima tikėtis nebent vėliau šią savaitę.

Antrajame ture vienmandatėse dėl patekimo į Seimą varžysis 12 socialdemokratų ir 32 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų, abiejų partijų kandidatai į akistatą eis trijose apygardose: Nalšios pietinėje apygardoje socialdemokratų kandidatas Šarūnas Birutis varžysis su valstiečiu Gintautu Kinduriu, Žiemgalos vakarinėje apygardoje – socialdemokratas Liudas Jonaitis su valstiečių kandidatu Arūnu Gumuliausku, o Žemaitijos šiaurinėje apygardoje – socialdemokratas Tomas Martinaitis su valstiečiu Valiumi Ąžuolu. 

Antri rinkimuose po konservatorių likę valstiečiai žalieji sulaukė 17,5 proc. rinkėjų palaikymo ir užsitikrino Seime 16 mandatų. Socialdemokratai rinkimuose liko ketvirti su 9,26 proc. rinkėjų balsų ir kol kas turi 8 mandatus.

Antrasis parlamento rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.


Rašyti komentarą...
n
na ...
2020-10-14 17:17:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
na ir y koky rytoju jus socdemai galit eit su stai tokiu ,,,socdemu,,, feisais nuotraukoje ...tai greitkelio LGBT ,,,liades,,,,
Atsakyti
0

t
tai
2020-10-14 16:50:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
socdemai jau patys save išduoda...tpfu.....
Atsakyti
-1

E
Egidijus
2020-10-14 17:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durnius..nusišneką kapitalistų.Ką davė konservatoriai su Kubiliaus ir soc.demu Butkevičius?Prasiskolino už nežmoniškas palūkanas , įklampino LTU į skolas.Turi pinigų ,ko kiši subinę į seimą.Gal reikia kreiptis pas psichiatrą?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų