Įtariami svetimo turto pasisavinimu ir švaistymu, dokumentų klastojimu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bankininkai turės galimybę Londono Vestminsterio teismui pateikti daugiau įrodymų, pateisinančių jų veiksmus.
Sausio 30 dieną vyks eilinis Londono Vestminsterio teismas, kuriame bus sprendžiamas bankrutavusio banko „Snoras“ vadovų Raimundo Baranausko ir Vladimiro Antonovo išdavimo tolesnio nagrinėjimo tvarkos procesas.
Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Tomas Krušna portalui Balsas.lt sakė, kad kol kas teismas neprašė papildomų dokumentų, kurie patvirtintų daugiau įrodymų, kodėl įtariamuosius būtina perduoti Lietuvai: „Kiek žinau, advokatai renka papildomų duomenų, kad ginamieji nebūtų atiduoti Lietuvai, o Generalinė prokuratūra daugiau kaltės įrodymų galės pateikti tik pareikalavus teismui. Kol kas prašymo negavome“.
Generalinės prokuratūros pareigūnai, vykdantys ekstradicijos klausimus, priešingai nei advokatai, negali dalyvauti teismo posėdyje, nes niekas jų ten nekviečia.
„Nežinau tarptautinės teisinės praktikos, todėl negaliu komentuoti“, – sakė T. Krušna.
Tuo metu V. Antonovo ir R. Baranausko gynėjai rengiasi apginti savo klientus. Vienas jų, advokatas Gytis Kaminskas portalui Balsas.lt sakė, kad, visų pirma, užsienio valstybėse finansiniai nusikaltimai nėra kriminalizuojami: „Antra, dalis banko „Snoras“ turto rasta Latvijos „Krajabank“ bankininkų rezidencijoje. Vadinasi, tai reikia patikrinti“.
R. Baranausko advokatas Davidas Corceris portalui Balsas.lt teigė, kad darysiąs viską, kad jo ginamasis liktų Londone.
Buvę pagrindiniai bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkai Rusijos pilietis V. Antonovas, turėjęs 68,1 proc. banko akcijų, ir Lietuvos pilietis R. Baranauskas, turėjęs 25,3 proc. akcijų, lapkričio pabaigoje buvo sulaikyti Londone pagal Lietuvos prokurorų išduotą Europos arešto orderį.
V. Antonovas ir R. Baranauskas pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, o R. Baranauskas – ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
Sulaikytieji Londono teismo sprendimu buvo paleisti už užstatą: V. Antonovas – už 300 tūkst. litų, R. Baranauskas – už 800 tūkst. litų, abu privalo nustatytu laiku registruotis policijoje. Iš abiejų vyrų paimti asmens dokumentai ir gauti pažadai neišvykti iš Jungtinės Karalystės.
Teisėsaugininkai jau areštavo beveik pusės milijardo litų vertės buvusių banko pagrindinių akcininkų bei su jais susijusių asmenų turto Lietuvoje ir užsienyje.
Taip pat skaitykite:
93 proc. „Snoras“ klientų jau atsiėmė banko seifuose saugotas vertybes