REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis kritikuoja Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtas pataisas dėl papildomų įgaliojimų kariams ekstremaliosios situacijos atveju.

Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis kritikuoja Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtas pataisas dėl papildomų įgaliojimų kariams ekstremaliosios situacijos atveju.

REKLAMA

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui priklausančio S. Skvernelio vertinimu, siūlomos pataisos iš esmės leistų trims žmonėms „įvesti šalyje karo padėtį, dar esant taikos sąlygoms“.

„Vietoje to, kad būtų priimami ryžtingi sprendimai įvesti ar neįvesti nepaprastąją padėtį pasienio su Baltarusija ruože, KAM siūlo keisti teisės aktus taip, kad iš esmės trys žmonės valstybėje galės suteikti Lietuvos ginkluotosioms pajėgoms analogiškus įgaliojimus, kurie numatyti Karo padėties įstatyme“, – ketvirtadienį paskelbtame pranešime spaudai sakė S. Skvernelis.

Jis pažymi, kad suteikti kariams įgaliojimus, kurie analogiški kaip esant ypatingajai padėčiai, pakaks ekstremaliosios situacijos ir labai neapibrėžtų sąlygų.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybė trečiadienį pritarė pataisoms dėl didesnių įgaliojimų kariams, kariuomenei padedant valdyti kilusią migrantų krizę.

Būtų keičiami Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas bei Karinės jėgos naudojimo statutas, juos priimti planuojama kitą savaitę šaukiamoje neeilinėje Seimo sesijoje.

REKLAMA

Pataisos leistų ekstremaliųjų situacijų atvejais, kai įvykio mastas sparčiai didėja, siekiant išvengti grėsmės visuomenės rimčiai, pasitelkti karinius vienetus.

Tam reikėtų Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko rašytinio prašymo, suderinto su prezidentu, ir krašto apsaugos ministro įsakymo.

Kaip teigia S. Skvernelis, trims žmonėms suteikus teisę spręsti dėl įgaliojimų kariams, iš sprendimų priėmimo pašalinamas Seimas, „kurio ir yra pareiga įvesti karo ir nepaprastąją padėtį, skelbti mobilizaciją ir priimti sprendimą panaudoti ginkluotąsias pajėgas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Primenu tiems, kas bijo nepaprastosios padėties pasienio ruože – dėl tokio sprendimo balsuoja ir jį priima taip pat Seimas. Jį gali priimti ir prezidentas tarp Seimo sesijų. Tačiau sprendimą vis tiek turi patvirtinti parlamentas, tik jis nustato sąlygas ir būtinus ribojimus“, – akcentuoja S. Skvernelis.

Opozicijos lyderis nurodo, kad registruos teisės aktų pataisas, kad tokie sprendimai dėl karinės jėgos naudojimo ekstremalios situacijos metu būtų priimami ne pavienių asmenų, o tik Vyriausybės teikimu ir Seimo nutarimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų