Skvernelis žada priemones užtikrinti gyvūnų gerovę: nuo privalomo ženklinimo iki finansinės pagalbos

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, kad Vyriausybė rengia mechanizmus, kurie padės užtikrinti gyvūnų gerovę ir išvengti žiauraus elgesio su jais. Anot premjero, tai bus „ne gaisrų gesinimas“, o įtvirtinta teisiškai.

Tarp premjero vardinamų galimų priemonių – privalomas gyvūnų ženklinimas.

„Pirmiausiai, tai susiję su galimu gyvūnų ženklinimu ir finansinių mechanizmų sukūrimu, kad nebūtų gyventojams našta. Taip pat dėl nelegalios veiklos, kalbant apie prekybą gyvūnais, sutvarkymo arba užkardymo. Taip pat nustatymas labai aiškios legalios tvarkos gyvūnų prekybos.

Bendradarbiavimas su NVO, finansavimo mechanizmo suradimas, kada tie gyvūnai patenka į gyvūnų prieglaudas“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo Saulius Skvernelis.

Trečiadienį Vyriausybėje vyko pasitarimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Pasitarime dalyvavo gyvūnų globos organizacijų, Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai.

Seimas dar 2012 metais buvo nusprendęs, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Tačiau 2016 metų vasarą Seimas atsisakė nuo metų pradžios įvesto privalomo gyvūnų ženklinimo, motyvuodamas, kad dėl papildomos finansinės naštos „didžioji gyventojų dalis yra tam nepasiruošusi“.

Policija šiuo metu atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.


Rašyti komentarą...
A
Atsakomybė
2020-09-16 16:05:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokios įvaikinimo taisyklės - panašios turėtų būti ir gyvūno įsigijimo! Atsakomybę už gyvūno įsigijimą, laikymą, priežiūrą - ,,auklėjimą" turi prisiimti šeimininkas. O kai nėra jokių įstatymų - tai ir nėra atsakomybės. Vyriausybė privalo užtikrinti atsakingų tarnybų darbą ir paremti gyvūnų globos organizacijas.
Atsakyti
0

G
Geriausi
2020-09-16 15:26:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sprendimai pakeisti juos.
Atsakyti
-1

S
Stanislovas
2020-09-16 17:33:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila gyvunu -bet Nausedos geroves valstybe-tai Zmones...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų