Skvernelis tikina, kad judėjimas gali būti ribojimas ir per Motinos dieną

Vyriausybei po mėnesį trukusių suvaržymų trečiadienį leidus atnaujinti veiklą kai kuriems verslams, dar daugiau jų galėtų būti atnaujinta per pirmas dešimt gegužės dienų, teigia premjeras Saulius Skvernelis. 

Jis taip pat pabrėžia, kad atpalaidavimas priklausys nuo to, ar po Velykų savaitgalio drastiškai nepadidės užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius. 

„Kol kas turime nebloga plokščią kreivę, statistikos augimą, kuris leidžia priimti žingsnius dėl dalinio atpalaidavimo. Bet kaip toliau klostysis, labai daug priklausys nuo to, kaip mes elgėmės per ilgąjį savaitgalį, kokios pasekmės bus“, – „Delfi“ laidoje „Dėmesio centre“ sakė premjeras.

„Jeigu pasekmių nebus, išlaikysime tas tendencijas, galime kalbėti apie gegužės pirmą dešimtadienį ir galbūt tokius sprendimus priimti su dar didesniu švelninimu. Karantino režimas gali užtrukti, bet jis gali būti gerokai atpalaiduotas“, – pridūrė jis. 

Premjeras taip pat užsiminė ir apie asmenų judėjimo ribojimą per Motinos dieną.

„Jei mums ekspertai, medikai, epidemiologai, infektologai pasakys, kad tokią priemonę reikia pritaikyti ir tam savaitgaliui, Vyriausybė yra pasiryžusi tai padaryti ir padarys“, – sakė laidoje S. Skvernelis.

Vyriausybė po mėnesį trukusių suvaržymų trečiadienį leido kai kuriems verslams atnaujinti veiklą – vėl galės dirbti ne maisto parduotuvės, išskyrus esančias didžiuosiuose prekybos centruose, taip pat smulkios remonto, buities paslaugų įmonės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko. 

Svarstoma, kad antruoju etapu galėtų būti leidžiama veikti kultūros įstaigoms – bibliotekoms, muziejams, sveikatos įstaigoms, atliekančioms planines procedūras, sveikatinimo paslaugas, kirpykloms, kosmetologijos kabinetams ir kitoms.

Taip pat galėtų būti leidžiama lauko kavinių, restoranų veikla, specializuoti mokymai, negalintys vykti nuotoliniu būdu (vairavimo, aviacijos), prekybos ir pramogų centrų, turgaviečių veikla ribojant įėjimą bei kitos.

REKLAMA

Karantinas dėl koronaviruso epidemijos Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną ir kol kas galioja imtinai iki balandžio 27 dienos. 


Rašyti komentarą...
c
cha
2020-04-15 22:04:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
kur jau ne, patiko ponams pasivazineti per Velykas ne kamsciuose ir toliau to nores. O neisvaziuos tik paprasti zmogeliai. Manau Skvernelis su tokiais dalykeliais pralaimes rinkimus.
Atsakyti
-4

Z
Zita Bartašiūnaitė
2020-04-25 08:04:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Judėjimo ribojimas per pirmą Gegužės savaitgalį būtinas. Ir nuo 04.29.d.kokios15.00val.
Atsakyti
0

A
Anas.
2020-04-25 14:13:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norint.normalizuoti.Zaraza.reiketu.riboti.nes.betvar.nieko.nerekomenduoja..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų