Skvernelis susitiko su Cichanouskaja

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį susitiko su Lietuvoje esančia Baltarusijos prezidento rinkimų dalyve Sviatlana Cichanouskaja.

„Susitikau su Baltarusijos nacionaline lydere Sviatlana Cichanouskaja. Pakalbėjome apie išbandymus, kuriuos jai teko patirti rinkimų kampanijos metu, prisiimtą milžinišką atsakomybę. Taip pat – kasdieninius rūpesčius bei poreikius, su kuriais ji susiduria būdama Lietuvoje, jos asmeninio bei šeimos saugumo klausimus.

Mūsų šalis visada rėmė laisvės ir demokratijos siekiančius Baltarusijos žmones. Tautos pabudimą matome, visi kartu juos palaikome. Kelias į laisvą visuomenę nebus paprastas ir pareikalaus didžiulės ištvermės. Aš tikiu, kad baltarusiams jos pakaks.

Užtikrinau Sviatlaną, kad Vyriausybė kartu su partneriais Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje daro ir darys viską, kad laisvų ir sąžiningų rinkimų Baltarusijoje siekis būtų įgyvendintas, o jos vaikai galėtų kuo greičiau apkabinti savo tėtį laisvėje“, – socialiniuose tinkluose rašė premjeras.

Į Lietuvą iš Baltarusijos pasitraukusiai opozicijos kandidatei į Baltarusijos prezidentus Sviatlanai Cichanouskajai atliktas koronaviruso testas – jis neigiamas, trečiadienį sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos vadovas teigia dukart kalbėjęs su S. Cichanouskaja telefonu ir sako, jog ji jaučiasi gerai, „prisiima atsakomybę kaip nacionalinė lyderė, kuri kels ir kvies keltis savo tautą“. 

„Buvo atlikti testai ir tie testai yra neigiami, ji jaučiasi gerai, jos šeima ir ji pati jaučiasi saugiai. Kaip matote, ji pradėjo daryti pareiškimus, buria koordinavimo komitetą, kuris ir bus tas būdas, instrumentas pereiti prie dialogo Baltarusijos viduje“,  – trečiadienį po nuotolinio susitikimo su Europos Sąjungos šalių vadovais žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Aš manau, ji turės galimybių jau artimiausioje ateityje pasireikšti ir daugiau pasirodyti visuomenėje kaip savo tautos lyderė, jai bus Lietuvoje sudarytos visos galimybės tai daryti, atsižvelgiant į visus saugumo reikalavimus“, – tikino prezidentas.

REKLAMA

Nuo rugpjūčio 9-ąją įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų vyriausybės laiko suklastotais, šalį krečia beprecedenčio masto protestai. Oficialūs rezultatai rodo, kad rinkimus laimėjo nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis A. Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, bet opozicija teigia, kad tikroji nugalėtoja yra S. Cichanouskaja, anot rinkimų komisijos, gavusi kiek daugiau nei 10 proc. balsų.

Ji po rinkimų pasitraukė į Lietuvą.


Rašyti komentarą...
R
R
2020-08-20 10:38:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Hmm,o tai kur kaukes leiskite paklausti
Atsakyti
-4

O
O
2020-08-20 10:26:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip jos saviizoliacija?????
Atsakyti
-5

O
Oooooo
2020-08-20 10:51:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodel si patriote ne savo respublikoj kovaja o lietuvoj pasislepus sedi?kas per viza metams duota?kur saviizoliacija?
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų