Skvernelis: rekomendacija dėvėti kaukes išlieka

Net ir atšaukus karantiną rekomendacijos dėvėti asmens apsaugos priemones susibūrimų vietose išlieka, teigia ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Premjeras gyventojus ragina vis tiek dėvėti veidą dengiančias kaukes, kad pavyktų suvaldyti Covid-19 užkrato plitimą.

S. Skvernelis trečiadienį Vyriausybėje suteikė daugiau informacijos apie ministrų kabineto priimtą sprendimą atšaukti nuo kovo 16-osios Lietuvoje įvestą karantino režimą.

„Yra rekomendacijos operacijos vadovo sprendimu, jo funkcija išlieka. Ribojimai, kurie numatyti šiandien su asmens apsaugos priemonių dėvėjimu, jeigu mes kalbėtume apie transportą, apie masinių susibūrimų vietas, išlieka“, – žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

 

Premjero teigimu, matoma vis daugiau mokslininkų pateikiamų duomenimis pagrįstų argumentų, kad apsauginių kaukių dėvėjimas gali apsaugoti asmenis nuo Covid-19 platinimo.

„Tai yra viena iš priemonių, kuri padeda apsaugoti pirmiausiai kitus. Tai jauskime atsakomybę už kitus ir saugokime. Manau, tų rekomendacijų ir privalomų sąlygų, kurios išlieka pagal operacijų vadovo sprendimą, tikrai reikia laikytis“, – ragino S. Skvernelis.

Lieka tik rekomendacija

Portalas tv3.lt primena, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį teigė, kad asmens apsaugos priemonių dėvėjimas bus tik rekomendacija.

„Nebelieka imperatyvo dėl apsaugos priemonių naudojimo, izoliacijos ir grįžtame prie šių priemonių kaip rekomendacinių. Kaip įėjom į karantino, taip ir atbuline eiga išeiname atgal“, – žurnalistams Seime sakė A. Veryga.

Paprašytas patikslinti, ar kaukės nebereikės einant į parduotuvę ir kirpyklą, ministras patvirtino, kad tai bus rekomendacija ir sakė, jog tikisi, kad jos bus laikomasi.

„Suprantu, kad pavargo, atsibodo, nesinori, bet jei paskaitytume mokslines publikacijas, kurių jau atsirado, rodo, kad kaukės prisidėjo prie viruso plitimo mažinimo, tad būkime kantrūs ir naudokime šitas priemones“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Karantinas atšaukiamas

Vyriausybė nuo birželio 17 dienos atšaukė dėl koronaviruso pandemijos įvestą karantiną, lieka galioti vasario pabaigoje šalyje paskelbta ekstremali situacija. Ministrų kabinetas trečiadienį priėmė tokį sprendimą, nes nuo balandžio pabaigos šalyje fiksuojama sergamumo COVID-19 mažėjimo tendencija.

„41-oje savivaldybėje kelios savaitės nėra registruojama naujų Covid-19 ligos infekcijos atvejų. Nėra ir pacientų daug, kurie yra stacionarizuojami. Manome, kad situacija yra pakankamai saugi, kad karantiną būtų galima atšaukti“, – Vyriausybėje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Daugiau dalyvių renginiuose

Nuo birželio 17 dienos leidžiama laisvalaikio ir pramogų vietų, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų darbo veikla. 

Taip pat vykdoma kultūros, pramogų veiklą, sporto ar kiti renginiai organizuojami pagal nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Nuo birželio 17 iki 30 dienos atvirose erdvėse leidžiama rengti renginius, kai juose dalyvauja ne daugiau nei 700 žiūrovų ir dalyvių. Tuo metu uždarose erdvėse gali dalyvauti ne daugiau nei 150 žiūrovų ir dalyvių.

Nuo liepos 1 iki 16 dienos leidžiami masiniai renginiai, kai juose dalyvauja  ne daugiau nei 1 tūkst. žiūrovų ir dalyvių, uždarose erdvėse – ne daugiau nei  200 žiūrovų ir dalyvių.

Išlieka dalis apribojimų

Vis dėlto, net ir atšaukus karantiną, išlieka dalis apribojimų, susijusių su gydymo įstaigomis, masiniais renginiais ir kelionėmis.

„Tam tikras ribojimas judėjimo, sienų kontrolė, ypač, kai kalbam apie trečiąsias šalis ir šalis, kuriose sergamumo rodiklis viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, turėtų išlikti. Taip pat turėtų išlikti apribojimai, susiję su masiniais renginiais, kurių dalyvių skaičiaus didinimas jau anksčiau pristatytas. Taip pat rekomendacijos dėl planinių paslaugų, dėl gydymo įstaigų veikimo, tai tam tikros rekomendacijos, ką reikėtų daryti“, – sakė A. Veryga.

REKLAMA

Ministrų kabineto sprendimu, nuo birželio 17 d. iki liepos 16 d. pratęsiama laikina vidaus sienos kontrolė, vykdant į Lietuvos Respubliką atvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos.

Keliavusieji dėl tyrimo spręs patys

Jau nuo trečiadienio į Lietuvą grįžtantys tautiečiai neprivalės tirtis dėl koronaviruso. Paklaustas, ar norintieji galės tirtis mobiliuosiuose punktuose ir ar tai kainuos, ministras patvirtino, kad tokia galimybė bus sudaryta.

„Mes nuėmėme prievolę kiekvienam parvykstančiam tirtis ir paaiškinimas čia yra labai paprastas. Supraskime, kiek žmonių keliauja ir dabar jau yra bėdų su gydymo įstaigoms, kai pacientai, kurie nori gultis į ligoninę, jiems tenka palaukti, susidaro tam tikrų keblumų, tad jau čia galvojame, ką keisti, kad nesitrikdytų gydymo procesas“, – kalbėjo A. Veryga.

Ministras aiškino, kad keliaujantieji gaus visą reikiamą informaciją, kur kreiptis, kaip stebėti ligos požymius ir tikino, kad dėl koronaviruso išsitirti galės net neturintieji simptomų, kurie bus parvykę iš kitos šalies ir galvos turėję kontaktą.

Kas keisis atšaukus karantiną

Ekstremalioji situacija leidžia pratęsti sienos kontrolę. Nuo birželio 17 dienos siūloma palikti kontrolę atvykstantiems lėktuvais ir keltais. Ministrų kabineto sprendimu, nuo birželio 17 d. iki liepos 16 d. pratęsiama laikina vidaus sienos kontrolė, vykdant į Lietuvos Respubliką atvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos.

„Maitinimo, pramogų, pasilinksminimo vietų darbo laikas nebus ribojamas, galės dirbti. Taip pat renginiai. Kultūros ministerija su Sveikatos apsaugos ministerija ieško sprendimų ypač apie neuždarose patalpose organizuojamus renginius ir dalyvių skaičiaus didinimą. Visi konkretūs sprendimai ir skaičiai atsiras trečiadienį Vyriausybės nutarime, dabar yra tik projektas“, – šią savaitę žurnalistams sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Ministrė pažymėjo, kad dar bus išleistos rekomendacijos, kaip užtikrinti saugos ir sveikatos reikalavimus įstaigose.

Karantinas Lietuvoje įvestas kovo 16 dieną, pastarąjį kartą jis pratęstas iki birželio 16 dienos. 


Rašyti komentarą...
S
Skaitytoja
2020-06-10 16:59:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokios dar kaukės?yra žmonių kurie tas pačias kaukes nešioja 3 mėn.jų neplauna,išsitraukia iš kišenės ar rankinės purvinas suglamžitas,tai nuo toklu gali susirgti,reikia užbaigti terorizuoti žmones
Atsakyti
0

L
Lina
2020-06-10 16:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
TOKIO ĮSTATYMO NĖRA!!! O SAVO REKOMENDACIJAS TEGU SUSIKIŠA SAU Į SĖDIMĄJĄ!!!!! NET PSO PRIPAŽINO ,KAD KAUKĖS NEREIKALINGOS!!! O ŠITIE NUPUŠO GALUTINAI. KUO DAUGIAU SKIEPŲ, TUO DAUGIAU LIGŲ!!! O JEI BAUSMES NEPANAIKINS, RINKIMUS TEGU PAMIRŠTA VISA CHEBRA NUSIKALTĖLIŲ.
Atsakyti
-9

V
Vika
2020-06-10 16:14:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiška netiesa kad kaukės rekomenduojama dėvėti visiems nso duomenimis kaukės turėtų dėvėti sergantys asmenys tiek kovid 19 tiek kitomis ligomis bet ne sveikiems tad baikit su tomis apsaugomis juolab kad ir tu laukiu devejimas sveiku neapsugos
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų