Skvernelis: Nausėdos ir konservatorių užsispyrimas kenkia Lietuvai

Nesutarimams kilus dėl to, kas turėtų atstovauti Europos Vadovų Tarybai (EVT), opozicijos lyderis Saulius Skvernelis sako, kad turi būti rastas kompromisas, nes konservatorių ir prezidentūros nesutarimai kenkia Lietuvai.

„Žinių radijo“ laidoje opozicijos lyderis išskyrė, kad atstovaujant EVT tvarka turi keistis ir su atitinkama kompetencija tiek prezidentas, tiek premjerė atstovauti pakaitomis.

Tiek konservatoriai, tiek prezidentūra šiuo klausimu nesutinka. Anot konservatorių kur kas efektyviau būtų, jei Vyriausybės svarbūs klausimai būtų atstovaujami premjerės, o prezidentas Gitanas Nausėda į EVT vyktų tik tuomet, kada būtų sprendžiami klausimai, susiję su užsienio politika.

S. Skvernelio teigimu, tiek valdantieji, kurie nori į EVT procesą įtraukti ir premjerę I. Šimonytę, tiek prezidentas šiuo klausimų yra užsispyrę, todėl reikia ieškoti kompromiso, o ne toliau vienas kitą peikti.

„Politikoje visą laiką reikia kalbėti. Ir matau, kad tokie pareiškimai aklavietėje yra, abi pusės užsispyrusios kategoriškai. Tai kenkia visai Lietuvai, kaip valstybei, todėl turi būti surastas kompromisas“, – sakė jis.

Rasti kompromiso abiem pusėms nesiseka, todėl opozicijos lyderis išskiria, kad šį sprendimą palaikytų, jei nesutarimo dėl EVT delegacijos klausimu būtų parengtas įstatymas.

„Jei bus įstatymas, žiūrėsime koks bus įstatymo turinys. Jei bus apibrėžtas labai aiškus atskyrimas, deleguojant pagal kompetencijas, kas iš šių dviejų pareigūnų turi važiuoti, – aš tokį įstatymą palaikysiu“, – sakė jis.

Lietuvos prezidentas G. Nausėda penktadienį Portugalijoje su Europos lyderiais aptars socialinius klausimus, o šeštadienį dalyvaus neformaliame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje.

Socialinės politikos prioritetų aptarimui bei įtvirtinimui skirtą konferenciją rengia Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Portugalija.

REKLAMA

„Lyderiai diskutuos ES piliečių užimtumo, įgūdžių tobulinimo ir socialinės apsaugos klausimais, kurių sprendimai padės greičiau suvaldyti ekonominius pandemijos padarinius ir pereiti prie žalios, socialiai teisingesnės, skaitmeninės ekonomikos“, – informuoja Prezidentūra.

Taip pat neformalaus EVT posėdžio išvakarėse lyderiai vakarienės metu aptars ES šalių atsaką Rusijai po įvykių Čekijoje.

Balandžio pabaigoje Čekijos vyriausybė apkaltino Rusijos karinės žvalgybos agentūrą GRU 2014 metais surengus sprogdinimą ginklų sandėlyje šalies rytuose ir paskelbė išvaranti 18 rusų diplomatų, kuriuos pavadino šnipais.  

Netrukus Čekijos kaimynė Slovakija, taip pat Lietuva, Latvija ir Estija paskelbė, jog drauge išsiųs iš viso septynis rusų diplomatus, pirmadienį jų pavyzdžiu pasekė Rumunija, paliepusi išvykti vienam rusų diplomatui.

Šalies vadovas taip pat planuoja atkreipti Europos lyderių dėmesį į Astravo atominės elektrinės grėsmę Bendrijos saugumui, primindamas prieš 35-erius metus įvykusią Černobylio nelaimę.

G. Nausėda šalių vadovams įteiks Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ kopijas su priminimu, kuo gali baigtis saugumo nepaisymas branduolinėje jėgainėje.

Šeštadienį ES lyderiai bursis į neformalią EVT, kur patvirtins ES socialinės politikos prioritetus, taip pat kalbėsis su Indijos premjeru Narendru Modi (Narendru Modžiu), posėdyje dalyvausiančiu nuotoliniu būdu.

Stebėkite visą „Žinių radijo“ laidą:


Rašyti komentarą...
V
Vika
2021-05-07 14:33:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ko čia ginčitis.Nauseda važinėja į užsienį.O Šimonyte būtinai turi pabuvoti visoje Lietuvoje ir būtent neužmiršti mažesnių miestelių.
Atsakyti
-1

A
Ats
2021-05-07 14:17:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu daugiu kenki, savo kvailų parasimu
Atsakyti
-3

p
pilietė
2021-05-07 13:28:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai ką kalbėti apie paprastus žmones,kaimynus ar bendradarbius.Nedraugiškiems santykiams toną duoda aukščiausi pareigūnai.Lietuvoj įsibujojo trijų partijų valdymo principas iš penkių asmenų...
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų