Skvernelis dėl valdančiųjų plano kreipsis į STT: buvo meluojama

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis tvirtina, kad valdantieji ne kartą melavo dėl ekonomikos atsigavimo plano. Buvusio premjero teigimu, Vyriausybė pati nesupranta, kur reikia panaudoti Europos Sąjungos skiriamus milijardus ir dėl valdančiųjų parengto plano rengiasi kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

S. Skvernelis teigė, kad po G. Skaistės paaiškinimų dėl Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) lėšų, jam atsirado dar daugiau abejonių dėl Vyriausybės ruošiamo plano, kaip tas lėšas panaudoti.

Opozicijos lyderis džiaugėsi, kad valdantieji pripažino, kad skleidė, jo žodžiais, netiesą apie praėjusios Vyriausybės paruoštą ekonomikos DNR planą.

„Buvo žmonėms skleidžiamas mitas, kad planas nepagrįstas finansavimo šaltiniais, sukeliami nepagrįsti lūkesčiai. Vakar finansų ministrė ne tik, kad pripažino, bet ir skaičiais įvardijo, kad praėjusios Vyriausybės paruoštas DNR planas pagrįstas trimis realiais finansavimo šaltiniais: RRF atgaivinimo planu, finansine perspektyva, tiek esama, tiek būsima, ir valstybės biudžeto lėšomis. Toks posūkis yra keistas, visada buvo atvirai skleidžiama netiesa, kad to nėra“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį teigė S. Skvernelis.

Pasak jo, valdančiųjų plane nieko konkretaus nėra, tik bendros eilutės, opozicijos lyderio teigimu, su daug lozungų.

„Buvo meluojama, kad Europos Komisija prašė neviešinti, neatskleisti šito plano. Po to paneigė ir mūsų komisaras, ir pati komisija, kad atvirkščiai, buvo skatinama ir reikia skatinti socialinį dialogą su partneriais, kad tas priemonių planas turėtų kuo platesnį palaikymą“, – tvirtino S. Skvernelis.

Opozicijos lyderį papiktino ir Vyriausybės atstovų pareiškimai, kad atsigavimo planas skirtas įgyvendinti Vyriausybės programą.

„Deja, bet atstatymo fondas arba RRF taip vadinami pinigai yra skirti valstybėms atsigauti po pandemijos patirtų nuostolių, ekonomikai mūsų atsigauti, o ne įgyvendinti konservatorių arba koalicijos partnerių programą“, – sakė S. Skvernelis.

REKLAMA

Jo teigimu, bus siekiama, kad Seimo komitetai išnagrinėtų Vyriausybės paruoštą planą.

„Dabar Seimas yra nušalintas, o tai yra 2,2 mlrd. lėšų. Antras dalykas, tikrai kreipsimės į STT, kad būtų atliktas antikorupcinis vertinimas šito plano“, – tikino S. Skvernelis.

Pasak opozicijos lyderio, pareigūnai turėtų nustatyti, ar tikrai plano rengimo procesas buvo skaidrus, ar numatytos priemonės atitinka viešąjį interesą.

„O nėra kažkam suprojektuotos, tenkinant, galbūt, rėmėjų, gerbėjų verslo interesus“, – teigė S. Skvernelis.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad iki balandžio pabaigos Vyriausybė turi pateikti Europos Komisijai planą, kaip bus leidžiama Gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės skirti 2,225 mlrd. eurų. Likus dviem balandžio savaitėms planus pristatė Finansų ministerija.

Iš visos šios sumos 37 proc. visų lėšų, arba 823 mln. eurų planuojama skirti žaliajai pertvarkai, 20 proc., arba 445 mln. eurų, – skaitmeninimui, 14 proc., arba 311 mln. eurų, – švietimui, 12 proc., arba 267 mln. eurų, – sveikatai, 5 proc., arba 111 mln. eurų – darbo rinkai ir socialinei įtraukčiai, 9 proc., arba 200 mln. eurų, – inovacijoms ir mokslui, 3 proc., arba 67 mln. eurų, – viešojo sektoriaus efektyvumui.

Kaip teigiama priemonės pristatyme, išleidus šią sumą pinigų siekiama 30 proc. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, nuo 20,6 proc. iki 14 proc. sumažinti gyventojų skurdo lygį, 5 metais iki 81 metų pailginti tikėtiną gyvenimo trukmę ir kt.

Žaliosios pertvarkos srityje daugiausia lėšų bus skirta daugiabučių renovacijai (218 mln. eurų), taršių transporto priemonių keitimui (172 mln. eurų), saulės ir vėjo energijos gamybai (130 mln. eurų), elektromobilių įkrovimo stotelėms, alternatyvių degalų papildymo stotelėms (124 mln. eurų), alternatyvių degalų gamybos skatinimui (51 mln. eurų).

Iš skaitmeninimo prioriteto daugiausia pinigų bus skirta elektroninių paslaugų plėtrai (149 mln. eurų), lietuvių kalbos skaitmenizavimui, skaitmeninių inovacijų versle skatinimui (102 mln. eurų), IT valdymo centralizavimui, infrastruktūros konsolidavimui (95 mln. eurų).

REKLAMA

Švietimo kryptyje daugiausia pinigų atiteks mokyklų tinklo optimizavimui, mokymo kokybės gerinimui  (251 mln. eurų), mokslo ir verslo bendradarbiavimo skatinimui (146 mln. eurų).

Be to, įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas infekcinių ligų klasterio 5 miestuose ir 10 regioninių ligoninių priėmimo skyrių pritaikymui ekstremalioms situacijoms dar bus skirta 154 mln. eurų.

Tikimasi, kad galutinai planas bus patvirtintas rugpjūtį. Tuomet jis ir bus pradėtas įgyvendinti.


Rašyti komentarą...
J
JURGIS
2021-04-22 10:38:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmyn Skverneli bet manau nupirkta ir STT bet svarbiausia jie dar nesuvokia kad patys sau jau kasa praraja....ir visiem kas ju gaujoi...o ta spaliuke marjonete...
Atsakyti
-7

P
Pensininkas
2021-04-22 10:56:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservatoriai -vagys.Dar per pirmaja krize apvoge pensininkus sumazine ismokas uz ypatingai kenskmingas darbo salygas 70%.Kol kas jie pavogtu pinigu dar negrazino.Skvernelio vyriausybe 10% grazino.Konservatotius turiu teise vadinti vagimis ,nes turiu popierius irodancius ,kasd jie pavoge 2200 euru ir zadejo grazinti ekonominei padeciai pagerejus.Praejo jau 10metu,bet ju pazadai taip ir liko pazadais.Simonyte,grazink pavogtus pinigus uz ypatingai kenskmingas darbo salygas.
Atsakyti
-6

J
JONAS.
2021-04-22 10:43:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iki 81 metų bus prailgintas gyvenimo tęstinumas. Mes gyvenam Žiuli Verno laikais?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų