Skaistė: iš buvusio DNR plano liko tik 750 mln. eurų vertės projektų

Vyriausybei rengiant 2,2 mlrd. eurų vertės Europos Sąjungos finansuojamą ekonomikos gaivinimo planą iki 2030 metų, jame liko tik maždaug 750 mln. eurų vertės praėjusios valdžios inicijuotų projektų, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė. 

Pasak ministrės, buvusios „valstiečių“ Vyriausybės parengto vadinamojo DNR plano projektams įgyvendinti būtų reikėję 1,3 mlrd. eurų, didžioji jų dalis – 1,019 mlrd. eurų – būtų gauta iš ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF).   

„Tai iš tų projektų pilna apimtimi ketinama įgyvendinti projektų (42) už 484 mln. eurų. Dar 12 projektų už 263 mln. eurų ketinama įgyvendinti, kurie kažkiek modifikuoti“, – opozicijai priklausančių „valstiečių“ frakcijoje trečiadienį pareiškė ministrė.  

Tuo metu 53-trijų 587 mln. eurų vertės projektų iš viso atsisakyta. 

 G. Skaistė mano, kad Europos Komisija lietuviškąjį planą baigs vertinti iki rudens.  

„Iki balandžio 30 dienos turime jį pateikti EK. Vertinimas truks apie du mėnesius, tada EK tvirtina, po to perduoda Europos Tarybai, kuri turi mėnesį. Na, rugpjūtį-rugsėjį turėsime jau patvirtintą planą“, – BNS po frakcijos posėdžio teigė G. Skaistė. 

Pasak jos, dabar Lietuva su Briuseliu tariasi dėl įsipareigojimų, kuriuos šalis turės įgyvendinti mainais už RRF pinigus.  

„Dabar eina derybos dėl to, ką mes įsipareigojame prie tų gaunamų pinigų, kuriuos įdėsime į kažką, ką perkame, ką mes padarysime, kad Lietuvai būtų geriau ilguoju laikotarpiu ir atsižvelgtume į rekomendacijas Lietuvai, kurias teikia Europos Taryba“, – teigė finansų ministrė.

„Dabar klausimas, kiek mes susiderėsime, ką turime padaryti“, – pridūrė G. Skaistė.

G. Skaistė įsitikinusi, kad ES reikalavimai įgyvendinami, nors nesutarimų yra. 

„Nėra nieko tokio, ko nebūtų galima įgyvendinti, bet yra tokių dalykų, kur yra požiūrio skirtumai, kiek čia mes norime prisirišti“, – teigė ministrė.

Ji neaiškino Lietuvos ir Briuselio pozicijų skirtumo.   


Rašyti komentarą...
d
dhdh
2021-04-22 10:05:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai vadinasi "wash and go", o ne planai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų