Svarbu nukentėjusiam verslui: jau priimamos paraiškos, bus išdalinta 120 mln. eurų

Startuoja 120 mln. eurų vertės subsidijų paketas nuo karantino ribojimų labiausiai nukentėjusioms įmonėms.

Paramą verslui administruojanti ir paraiškas priimanti Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) antradienį informavo BNS, kad institucija nuo trečiadienio ketina pradėti priimti nukentėjusių bendrovių paraiškas.

Paraišką kriterijus atitinkančios įmonės, kurių pagrindinė veikla per karantiną yra ribojama, galės pateikti per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

Į paramą iš 120 mln. eurų vertės paketo pretenduos apgyvendinimo, maitinimo, turizmo ir kitos labiausiai nukentėjusios įmonės, kurių apyvarta krito daugiau negu 50 proc., o paramos vienai įmonei lubos sieks 350 tūkst. eurų. 

Išmokas bus galima apskaičiuoti trimis būdais – kaip įprasta, pagal sumokėtą gyventojų pajamų mokestį, įmonėms taip pat bus suteikta galimybė gauti paramą iki 70 proc. nepadengtų pastoviųjų kaštų, pavyzdžiui, nuomos, padengimui, tačiau tam gavus išmoką reikės atlikti auditą.

Tuo metu smulkios naujesnės įmonės be audito galės kreiptis paramos pastoviųjų kaštų padengimui, kai išmoka sieks iki 40 tūkst. eurų ir dengiama ne daugiau 70 proc. pastoviųjų kaštų.

Taip pat bus neberibojama parama įmonėms pagal darbuotojų skaičių – ministerijos vertinimu, šis reikalavimas buvo perteklinis.

Vyriausybė kovo pabaigoje padidino antrą pagalbos paketą 50 mln. eurų iki 120 mln. eurų. Šios lėšos buvo skirtos iš pirmojo pagalbos paketo, kurio vertė siekė 180 mln. eurų, tačiau bent 30 proc. apyvartos netekusios įmonės vangiai prašė paramos.


Rašyti komentarą...
Z
ZAP
2021-04-21 21:35:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsakyti
0

R
R.
2021-04-22 09:46:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eilinis milijonu dalinimas saviems. Juk sie pinigai eilinio darbuotojo prastovose, ar netekusio darbo zmogaus nepasieks. Viskas nuses akcininku-savininku, direktoriu, ir geruju dalintoju kisenese. Tu isdalintu milijonu nieks nekontroliuoja. Ti staiga per krize-pandemija atsiranda milijonines saskaitos bankuose pas gyventojus ir nekilnojamo turto burbulas. Nors pagal pranesimus spaudoj ir TV. dauguma skundziasi, kad liko be darbo, kad bankrutavo. PASKELBKIT VIESAI KAM IR KIEK SKIRTA IR KAIP TIE MILIJONAI PANAUDOTI.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų