Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
3
Saulius Skvernelis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį paskelbė, kad dalyvaus gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

3

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį paskelbė, kad dalyvaus gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

REKLAMA

„Aš dalyvausiu rinkimuose“, – susitikime su Rusnės gyventojais sakė premjeras.

Apie tai, kas užims jo vietą Vyriausybėje premjeras nedaugžodžiavo ir sako, kad rinkimų kampanijos metu pasiims atostogas, o atsistatydinti neplanuoja.

„Jeigu pavyks įveikti visus teisinius reikalavimus, surinkti parašus, aš kandidatu geriausiu atveju tapsiu kovo mėnesį. Tada apie detales galėsime toliau kalbėti“, – žurnalistams Rusnėje sakė premjeras.

REKLAMA

„Aš tikrai nesvarstau pasitraukti (iš pareigų – BNS), kadangi Konstitucija tokio apribojimo man nereikalauja, visi mes turime tokią teisę. Vyriausybės įstatymas leidžia pasinaudoti dešimties dienų atostogomis. Tai tikrai aš tokią galimybę greičiausiai išnaudosiu, jeigu reikės, ir daugiau pasiimsiu“, – pridūrė jis.

Paklausus, kaip jaučiasi lankydamasis bendruomenėse už partijos lėšas ir esą pradėjęs jau savo rinkiminę kampaniją, premjeras teigia kad jo išvykos su tuo nesusiję.

„Aš nemanau, kad vykdau rinkiminę kampaniją“ , – teigia S. Skvernelis.

Pagrindinio varžovo S. Skvernelis nesiryžo įvardinti, tačiau mano, kad tai nebus tik Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Sprendimas brandintas ilgai ir atėjo laikas, nes iki vasario vidurio reikėjo paskelbti, kiek čia llaiko ir liko“, – sakė S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas sakė norintis, kad „valstybėje būtų darna tarp valdžių“, nes tai padėtų sklandžiai įgyvendinti Vyriausybės programą.

S. Skvernelio teigimu, šiuo metu esantis „nesusikalbėjimas tarp valdžių arba atviras tam tikrų procesų stabdymas, intrigų įnešimas“ neleidžia pasiekti gerų rezultatų.

Savo pasisakyme jis sakė sulaukiantis didžiulio spaudimo, taip pat ir iš dalies žurnalistų, kurie, jo teigimu, dalyvauja politikoje.

S. Skvernelis kitą savaitę turėtų formaliai gauti valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos paramą.

48 metų S. Skvernelis Vyriausybei vadovauja nuo 2016 metų gruodžio. Prieš tai jis buvo vidaus reikalų ministras ir policijos generalinis komisaras.

Visuomenės nuomonės apklausų duomenimis, rimčiausi S. Skvernelio konkurentai prezidento rinkimuose turėtų būtų nepriklausomas ekonomistas Gitanas Nausėda ir konservatorių iškelta buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

S. Skvernelis ketvirtadienį juos pavadino dviem prezidentės Dalios Grybauskaitės „paskirtais įpėdiniais“.

Pirmasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 12-ąją, antrasis, jei prireiks, gegužės 26 dieną.

S. Skvernelis savo sprendimą paskelbė susitikime su Rusnės gyventojais, prieš tai apžiūrėjęs Rusnės estakados statybas. Ši estakada svarbi užtikrinti susisiekimą per kasmetinius potvynius. Ją žadama baigti gegužės mėnesį.

Kreipdamasis į rusniškius, premjeras sakė, kad šią problemą jo Vyriausybė nusprendė spręsti po 60 metų kitų valdžių neveiklumo.

„Tai buvo pirmi Vyriausybės žingsniai, parodant, kad rūpi kiekvienas žmogus“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Pranckietis: ir netikėta, ir laukta

„Seimo pirmininkas sveikina ministrą pirmininką priėmus svarbų ir atsakingą sprendimą kandidatuoti 2019 metų prezidento rinkimuose. Ši naujiena yra ir netikėta, ir laukta“, – teigiama parlamento vadovo atstovės Karolinos Frolovienės BNS perduotame komentare.

Anot V. Pranckiečio, viešojoje erdvėje buvo justi nuotaikos, vedančios į tokį premjero apsisprendimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Visgi netikėta tai, kad sprendimas paskelbtas likus kiek daugiau nei savaitei iki LVŽS suvažiavimo, kuriame ketinta paskelbti skyrių siūlomus kandidatus. Belieka laukti ir partijos suvažiavimo sprendimo“, – teigia Seimo vadovas.

Socialdarbiečiai svarstys paremti kandidatūrą

Socialdemokratų darbo partija svarstys galimybę paremti premjero Sauliaus Skvernelio kandidatūrą prezidento rinkimuose, patvirtino partijos vadovas Gediminas Kirkilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų