Skvernelis apie tragediją Marijampolėje: kaltininkas turi būti teisiamas dėl nužudymo

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį pareiškė, kad tris žmones avarijoje Marijampolėje pražudžiusiam neblaiviam vyrui turi būti pateikti kaltinimai dėl nužudymo.

„Tikiuosi, kad bylą tirianti ikiteisminio tyrimo įstaiga ir tyrimą kontroliuojanti prokuratūra padarys tai, kas buvo mūsų teisinėje praktikoje jau pritaikyta – kada šitas nusikaltimas kvalifikuojamas kaip nužudymas“, – Žinių radijui sakė premjeras.

28 metų karys, sukėlęs avariją, šiuo metu yra suimtas. Per jo sukeltą avariją susidūrus automobiliams naujųjų metų naktį žuvo sutuoktiniai ir jų šešiolikmetis sūnus.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sulaikytas tragišką avariją Marijampolėje sukėlęs kariškis

Trijų žmonių gyvybę nusinešusios avarijos kaltininką Marijampolės teismas leido suimti mėnesiui. Per kraupią avariją, kurią Naujųjų metų naktį sukėlė apgirtęs profesinės karo tarnybos eilinis, žuvo 40-metis vyras, jo žmona ir 16-meti jų sūnus, dar du vaikai – 11-metis ir 16-metė dabar sunkios būklės Kauno klinikose. Aiškėja ir kitų sukrečiančių detalių. Žuvusieji ir įtariamasis kilę iš vieno kaimo ir buvo pažįstami.

Į Marijampolės teismą atvestas 28 metų profesinės karo tarnybos vyresnysis eilinis šlubuoja. Per kraupią avariją pirmą šių metų naktį jis susižalojo, bet nesunkiai.

Kario vairuojamas „Audi“ sausio pirmą, apie trečią valandą nakties susidūrė su priešais važiuojančiu VW. Jame važiavo penki žmonės. Iš karto žuvo 40-metis vyras su žmona. Jų 16-mečio sūnaus gyvybė užgeso ligoninėje.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mirtina avarija Marijampolėje: karys vairavo susipykęs su nepilnamete mergina

Jauniausias šeimos narys – 11-metis berniukas – sunkios būklės gydomas Kauno klinikose. Sunki būklė ir žuvusio 16-mečio draugės. Ji taip pat gydoma Kauno klinikose.

Paklaustas, ar atsimena patį įvykį, ar gailisi kaltinamasis atsakė: „Taip“.

Kariui buvo nustatytas lengvas girtumas – 1,27 šimtosios promilės. Po avarijos vyras rastas laukuose, netoli tragedijos vietos. Apie šiurpų įvykį jis nepranešė Bendrajam pagalbos centrui.

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragiška avarija Marijampolėje

Tai padarė atsitiktinai šiame kelyje patruliavę policijos pareigūnai. Teismas karį leido suimti mėnesiui. Advokatė įsitikinusi, kad būtų pakakę ir švelnesnės priemonės – piniginio užstato ar namų arešto.

„Buvo teismui pateikti du argumentai. Tai yra, kad jisai slėpsis nuo ikiteisminio tyrimo, kitas, kad trukdys procesui. Nes tyrimas tik pradėtas, neatlikta daug tyrimo veiksmų", – sakė prokuroras Kęstutis Jasaitis.

REKLAMA

Kaltinamojo advokatė Gitana Šimkutė papasakojo daugiau apie galimą avarijos kaltininką.

„Jis labai pergyvena, jis labai susijaudinęs ir labai gailisi, – sakė advokatė. – Jis atsiprašė teismo, kad jis vien tik sėdo į transporto priemonę išgėręs. Jis supranta, kad jis padarė labai didelę klaidą."

Bylą tiriantiems pareigūnams karys tvirtina nieko neprisimenantis. Bet nesigina vairavęs.

Į teismą atėjo nepilnametė mergina

Į teismą trečiadienį bent pamatyti mylimojo atėjo draugė su motina. Dėl stipraus šoko mergina sunkiai renka žodžius. Po poros mėnesių jai sukaks pilnametystė.

Merginos motina pasakoja, kad duktė su draugu planavo Naujuosius sutikti kartu. Tačiau susipyko ir šis išvažiavo švęsti pas draugus. Moteris sako, kad anksčiau niekada nesėsdavo už vairo išgėręs.

Įtariamojo draugės motina apie kalbėjo kaip apie retai vartojantį svaigalus: „Ne. Tikrai ne. Jis ne mėgėjas. Išvis mažai gerdavo. Ir tai prie progų tiktai. Išgėręs jis niekada nesėsdavo prie vairo."

„Pats savo susigriovė gyvenimą ir kitos šeimos. Niekam to nelinkėčiau", – apgailestavo ji.

Žuvusi šeima ir įtariamasis buvo pažįstami. Jie yra iš to pačio Kalvarijos kaimo. Maždaug prieš metus vyriškis išsikėlė gyventi kitur, netoli Marijampolės. Čia nusipirko namą.

Pareigūnų duomenimis, profesinės karo tarnybos eilinis keletą kartų yra baustas už kelių eismo taisyklių pažeidimus. Taip pat ir už greičio viršijimą.


Rašyti komentarą...
p
pensininke
2019-01-03 09:31:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip teisti medikus kurie isvare sergantį žmogų viduryje nakties į gatvę? Aš taip pat priskirčiau prie nužudymo
Atsakyti
-2

I
Irena
2019-01-03 09:27:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tada visus, sulaikytus neblaivius prie vairo, reikia bausti kaip už nužudymą, nes jie, taip darydami, rizikavo užmušti žmogų. Ir Valinską, pavyzdžiui. Tik ne visų girtų vairavimas baigiasi taip žiauriai - čia jau atsitiktinumas, likimas, aplinkybių sukritimas. Anksčiau buvo išaiškinta, kad avarijos kaltininkas kaip už nužudymą teisiamas tada, kai jis iki avarijos buvo ypatingas kelių chuliganas. O apie Marijampolės kariškį tokių žinių nėra.
Atsakyti
-1

m
mr. alkotesteris
2019-01-03 10:33:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
O čia kartais ne bylą tiriančio prokuroro kompetencijoje nuspręsti ką ir už ką teisti? Ar čia jau kartais ne spaudimas teisėsaugai iš skvernelio pusės?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų