tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sauliaus Skvernelio kuriama demokratų partija „Vardan Lietuvos“ akivaizdžiai bus pastatyta ant kojų ir apkramtys kitas politines jėgas. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad prie demokratų jungiasi Neringos meras Darius Jasaitis su komanda bei Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis su bendražygiais. Vakarop sprendimą jungtis prie naujosios partijos priėmė Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriumi Lazdijuose. 

Sauliaus Skvernelio kuriama demokratų partija „Vardan Lietuvos“ akivaizdžiai bus pastatyta ant kojų ir apkramtys kitas politines jėgas. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad prie demokratų jungiasi Neringos meras Darius Jasaitis su komanda bei Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis su bendražygiais. Vakarop sprendimą jungtis prie naujosios partijos priėmė Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriumi Lazdijuose. 

REKLAMA

Socialdemokratus paliko Neringos meras 

Neringos meras D, Jasaitis pasitraukė iš Lietuvos socialdemokratų partijos ir šiuo metu svarsto, prie kurios politinės jėgos jungtis. Politikas teigia neseniai susitikęs su steigiamos demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ lyderiu Sauliumi Skverneliu bei Liberalų sąjūdžio atstovu Eugenijumi Gentvilu, nors pats E. Getvilas teigė nekvietęs mero pas liberalus, o S. Skvernelis sakė, kad viskas jau sutarta. 

Pasak D. Jasaičio, iš socialdemokratų gretų Neringoje iš viso pasitraukė apie 50 narių, o apie 15 jų jau sutiko tapti S. Skvernelio partijos steigėjais. Socialdemokratų skyrius Neringoje taip pat išliks, nes pasitraukė ne visi nariai.

REKLAMA

„Jau esu palikęs Lietuvos socialdemokratų partiją vakar. Ir skaitau dabar kitų partijų programas. Buvau vakar susitikęs Klaipėdoje su S. Skverneliu. Laukiu jų partijos nuostatų ar įstatų, kai jie atsiras. Bei skaitau kitų partijų programas – liberalų. Esu labai neilgai laisvas. Kažkaip kitur dėmesio nekreipdavau, tai dabar skaitau“, – portalui tv3.lt sakė D. Jasaitis.

REKLAMA

S. Skvernelis portalui tv3.lt patvirtino, kad su Neringos meru D. Jasaičiu sutarta dėl prisijungimo prie kuriamos demokratų partijos „Vardan Lietuvos“.

Paklaustas, kas lėmė apsisprendimą išeiti iš socialdemokratų, Neringos meras D. Jasaitis aiškino, kad sprendimas brendo seniai. Viena pagrindinių priežasčių, kad socialdemokratai visiškai nesupranta Neringos gyvenime ir registruoja įstatymų pataisas, kurios kenkia Neringai.

„Paskutiniai bičiulių registruoti įstatymų projektai dėl savivaldybės būsto trumpalaikei nuomai, kad poilsiautojų žmonės nebegali laikyti savivaldybės būste. O pragyvenimas žinome, kiek čia kainuoja ir kiek būstas, už kiek valstybė nuomoja būstą. Sovietmečiu rusai leido išnuomoti žmonėms, kad vaikams geresnius batukus nupirktų rugsėjo pirmajai. O čia uždraudžiam. Tai jei algą žmogus gauna 1000 eurų, o savivaldybei už būstą turi sumokėti 560 eurų už mėnesį be patarnavimų“, – aiškino N. Jasaitis.

REKLAMA

Kaip žinoma, socialdemokratai registravo pataisas, kurios draudžia pernuomoti savivaldybės suteiktą būstą tretiesiems asmenims. 2019 metais paaiškėjo, kad Neringos savivaldybėje kai kuriems savivaldybės atstovams suteikiamas savivaldybės būstas, o šie jį pernuomoja poilsiautojams ir iš to pelnosi. Tai nebuvo draudžiama teisiškai, bet etiniu požiūriu nėra itin patrauklu, mat Neringoje vis dar yra šeimų, kurios nėra aprūpintos socialiniu būstu. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kitas smūgis buvo mūsų jaunojo bičiulio Lino Jonausko didelės iniciatyvos verslinės žvejybos uždraudimui Neringoje. Beveik visi su tuo susiję, ir UNESCO įrašyta, jog tai visai kiti dalykai. Nekalbant apie daug įvairiausių dalykų. Ir matome, kad užstoja ne bičiuliai, o kitų partijų atstovai dažnu atveju“, – pridūrė Neringos meras.

Pats L. Jonauskas pasakojo išties registravęs pataisas dėl verslinės žvejybos uždraudimo Kuršių mariose, nes labai mažėja žuvų ištekliai, tai kenkia gamtai. Tačiau politikas teigia, kad jo projektui Vyriausybė nepritarė, buvo pritarta konservatorės Aistės Gedvilienės ir kitų politikų panašiam projektui. 

REKLAMA

D. Jasaitis Neringos mero pareigas eina nuo 2013 metų. Prieš tai jis buvo Neringos savivaldybės tarybos narys. Anksčiau politikas priklausė Darbo partijai.  

Jungiasi Šilutės meras

Nepartinis Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis taip pat patvirtino, kad kartu su kolegomis jungiasi prie S. Skvernelio kuriamos politinės jėgos. Iš viso, jo teigimu, naujos partijos steigėjais taps 6 Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai bei dar apie 60-70 Laisvės ir teisingumo partijos vietinio skyriaus narių. Pats meras šiuo metu yra nepartinis. 

REKLAMA

Paklaustas, kas lėmė apsisprendimą, V. Laurinaitis portalui tv3.lt sakė, kad praėjusi Vyriausybė skyrė itin didelį dėmesį savivaldai, o to daugelis merų labai laukė. „Man patiko ryžtingumas, mes savivaldybėse seniai jau laukėme tokio dėmesio savivaldybėms“, – sakė meras. 

Prie S. Skvernelio kuriamos naujosios partijos gali burtis ir daugiau merų su bendražygiais iš kitų partijų. Kaip vieni tokių minimi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Klaipėdos rajono meras B. Markauskas bei Lazdijų rajono merė A. Miškinienė. Gana glaudžiai su naujai kuriama S. Skvernelio partija bendradarbiauja ir Lietuvos eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, bet jis partijos steigėju būti neplanuoja. 

REKLAMA
REKLAMA

Lazdijai jungiasi su visu skyriumi

Lazdijų merė A. Miškinienė ketvirtadienį vakare taip pat pranešė, kad kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriumi nusprendė jungtis prie S. Skvernelio kuriamos partijos. 

„Tikiu, kad daugeliui nuspėjamas. Taip, aš traukiuosi iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos gretų ir ketinu įsitraukti į naujos partijos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ – steigimą. Noriu ir lieku dirbti komandoje su tais kolegomis su kuriais pradėjau savo kaip politikės kelią, su kolegomis, kurie nuo pat 2018 m. buvo konstruktyvūs bendražygiai ir dalykiški patarėjai, šiomis aplinkybėmis jie jau yra Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai“, – teigia A. Miškinienė. 

Skverneliu labai tikiu kaip protingu ir sąžiningu politiku.Jis vienas IŠ NEDAUGĖLIŲ ,kuris gali Lietuvoje protingai vadovauti .Pagaliau pradėjau tikėti,kad kas nors Lietuvoje ateityje pasikeis į gerą:politikoje,ekonomikoje ,o svarbiausia,kad kitų valstybių nereguliuos vidaus politikos,žiūrės Lietuvos interesų ,o ne kels kipišą su Kinija. Tikiu,kad nebus išsišokėlių tokių kaip žygimantai,mantai ar kepeniai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų