REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos apsaugos agentūra ir klimatologai perspėja, kad padidėjo oro užterštumas kietosiomis dalelėmis. Pateikė rekomendacijas savivaldybėms ir gyventojams. Gyventojus ragina nevaikščioti lauke ir nesportuoti šalia oro taršos šaltinių.

Aplinkos apsaugos agentūra ir klimatologai perspėja, kad padidėjo oro užterštumas kietosiomis dalelėmis. Pateikė rekomendacijas savivaldybėms ir gyventojams. Gyventojus ragina nevaikščioti lauke ir nesportuoti šalia oro taršos šaltinių.

REKLAMA

 

Aplinkos apsaugos agentūra praneša, kad padidėjo oro užterštumas kietosiomis dalelėmis KD10.

„Vyraujant nepalankioms teršalų išsisklaidymo sąlygoms (sausi orai, silpnas vėjas), rugsėjo 11 d. Kaune Noreikiškėse, o rugsėjo 12 d. Šiauliuose viršyta kietųjų dalelių KD10 paros ribinė vertė.

Pagrindinės padidėjusio oro užterštumo priežastys – transporto keliama tarša ir pakeltoji tarša (dulkės keliamos intensyvaus transporto, vykdomų statybos, kelių remonto, žemės ūkio darbų).

Oro užterštumo prognozė: rugsėjo 13 d. vyraus vidutiniškai palankios meteorologinės sąlygos teršalų išsisklaidymui, kietųjų dalelių koncentracija padidės, didžiuosiuose miestuose bus didelė KD10 paros ribinės vertės viršijimo tikimybė.

REKLAMA
REKLAMA

Rugsėjo 14 d. sąlygos teršalams sklaidytis bus palankios, oro užterštumas sumažės ir neviršys normų“, – skelbia agentūra.

Rekomendacijos:

Savivaldybėms - intensyviau drėgnu būdu valyti gatves, užtikrinti aplinkosaugos reikalavimų laikymąsi statybos ir kelių remonto vietose.

REKLAMA

Gyventojams – miestuose vengti intensyvaus eismo gatvių, statybviečių, nevaikščioti, nesportuoti šalia šių oro taršos šaltinių.

Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ taip pat pranešė interneto svetainė „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

„Akylesni jau ir vakar pastebėjo, kad saulėlydžiai ir saulėtekiai tapo ryškiai raudoni. Priežastis – padidėjo oro užterštumas kietosiomis dalelėmis.

Taip pat su vyraujančiais pietvakarių-pietų oro srautais Lietuvoje išaugo aerozolio dalelių (dulkių) koncentracija – šios buvo atneštos iš Sacharos dykumos ir Viduržemio jūros regiono (pridedame papildomą iliustraciją komentaruose).

Rezultate, Lietuvos dangus atrodo neryškiai mėlynas ar netgi iš viso balkšvas.

Šiandien jeigu tik dangaus nespės aptraukti debesys taip pat turėsite galimybę stebėti raudoną saulėlydį“, – „Facebook“ pranešė interneto svetainė „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

o kodėl niekas neaiškina ką purškia lėktuvai žmonėms ant galvų ištisai,jau kelios dienos virš mūsų miesto lėktuvai raizgo voratinklius po visą dangų juostomis tinklus linijas,kurios nedingsta iki vakaro skleidžiasi į keistus debesis ir nenyksta visą dieną,tik neaiškinkit kad čia lėktuvų dūmai,lėktuvas kai skrenda dūmų uodega būna pora metrų ir akimirksniu nyksta
Nu šaunuoliai,vakare praneša,tikri šaunuoliai..ką naktį pranešit
Reikėtų patikrinti, kas teršia orą daugiau: ar automobiliai, ar elektroninių cigarečių garintojai ir jų užpildų nelegalūs gamintojai. Kietosios dalelės nėra tokios kenksmingos kaip elektroninių cigarečių garai. Kodėl ant pakuočių nereikalaujama skelbti užpildų sudėtį ir į aplinką garinimo metu patenkančių garų sudėtį? Kodėl nėra galimybės gyventojams įsigyti signalizaciją, kuri įspėtų apie nuodus ore?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų