Skubiai kreipėsi į lietuves: „Facebook“ plinta pavojingi produktai blakstienoms

Preparatai, socialiniuose tinkluose reklamuojami kaip skatinantys blakstienų augimą, gali sukelti rimtų sveikatos problemų, įspėja Vaistų kontrolės tarnyba.

16

Tarnyba įspėja vartotojus dėl serumų, esą stebuklingai spartinančių blakstienų augimą ir didinančių jų apimtį bei sudėtyje turinčių bimatoprosto.

„Vartojant produktus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos bimatoprosto ir kurie nėra įteisinti kaip vaistiniai preparatai bei skirti gydytojo, galima stipriai pakenkti savo sveikatai“, – įspėja Vaistų kontrolės tarnyba.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuotraukos šokiruoja: po dirbtinių blakstienų priauginimo liko be natūralių

Ši medžiaga įeina į kai kurių vaistinių preparatų, skirtų mažinti padidėjusį akispūdį, sergant lėtine atviro kampo glaukoma bei akies hipertenzija, sudėtį.

Ji sukelia tokius šalutinius poveikius kaip galvos skausmas, niežulys aplink akis, odos sudirgimas, ragenos erozija, akies deginimas, alerginis junginės uždegimas, regėjimo aštrumo pablogėjimas, akies sausumas, skausmas, ašarojimas, padidėjusi rainelės pigmentacija, hipertenzija. Kaip vienas iš poveikių minimas ir blakstienų augimas bei patamsėjimas.

Suabejojus internete siūlomų kosmetikos gaminių legalumu, rekomenduojama kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų