Skiepijimas Lietuvoje tęsiamas ir savaitgalį: žmonės vakcinos laukia stovėdami eilėse

Didmiesčiai intensyviai skiepyja gyventojus nuo koronaviruso ir savaitgalį. Vilniuje tūkstančiai gyventojų- senjorai, pedagogai, pareigūnai, studentai skuba skiepytis ir stovi eilėse, kad pagaliau pasiskiepytų taip laukta vakcina.

Poilsio diena, tačiau Vilniuje vakcinacijos centrai dirba visu pajėgumu. Eeilė nuo pat ryto prie Vilniaus savivaldybės. Vis nauji ir nauji vilniečiai čia ateina skiepytis nuo koronaviruso.

Čia skiepytis ateina prioritetinėse grupėse esantys gyventojai: policijos pareigūnai, senjorai, pedagogai, abiturientai, asmenys, kurie turi lėtinių ligų, taip pat slaugantieji neįgaliuosius. Žmonės registruotis šiandienos skiepui Vilniuje puolė sužinoję, kad šiandien naudojamos „Pfizer“ vakcinos.

„Buvo ažiotažas dėl „AstraZenekos“. Po to pasigailėjau, visi kolegos pasiskiepijo, aš likau vienas be skiepo, bet greitai viskas išsisprendė. Važiuoju į Trakus pasivaikščioti, viskas tvarkoj. Jaučiuosi saugiau“, – kalba pašnekovas.

„Kiek teiravausi poliklinikoje, tai, laikas neatėjo, bet aš turiu krūvas ligų, ligoninėse vis atsiduriu. Ko čia laukti, kupetą baisų dalykų nutiko pernai, prašiausi. Kokios naudos iš vakcinos tikitės? Neatmesti kanopų“, – pasakoji kitas.

Kad susidaro eilės, savivaldybės atstovai labai nesistebi, mat siekiant aptarnauti kuo daugiau žmonių, kiekvienam paskiepyti numatytos vos 1-2 minutės 8 kabinose.

„Senjorų dalis šiandien, jie ateina per anksti, prašymas ateiti savo laiku,a teina anskčiau, susidaro eilės, nors procesas vyksta greitia. Palaukimas būna 18 min, ne daugiau“, – aiškina Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė.

Vilniuje verslo įmonių darbuotojai dar neskiepijami, mat skiepų dar laukia daug prioritetinių grupių gyventojų. O štai Kaune skiepų sulaukia vis daugiau įmonių darbuotojų.

„Įmonių darbuotojai yra prioritetas tada, kai tą savaitę matome, kad nuo pakviestų kitų grupių atstovų yra likęs vakcinos likutis ir galkime pakviesti didžiųjų įmonių darbuotojus. Penktadienį, šeštadienį tam tikrą skaičių pakvietėme įmonių darbuotojus“, – pasakoja Ekstremalių situacijų centro vadovas Paulius Keras.

Vakcinacija šeštadienį vykdoma pastaruoju metu Lietuvai gaunant vis daugiau dozių ir šiandien vyksta Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių savivaldybėse arba jų vakcinacijų centruose nuo pat ryto, kaip ir darbo dienomis. Šiuo metu Lietuvoje skiepijama trijų gamintojų – „Pfizer“ ir „BioNTech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ – vakcinomis. Tačiau koronavirusas toliau plinta – praėjusią parą nustatyti 995 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės.


Rašyti komentarą...
P
Pensininkas
2021-04-10 23:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vidurio Lietuvoje niekas nepraneša žmonėms , neparagina dėl skiepijimosi . Nėra žinių, kokia vakcina yra skiepijama, kodėl? Nežinoma , kokio amžiaus pacientai dabar yra skiejijami ????
Atsakyti
0

A
Ats
2021-04-11 12:23:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra pasakyta kelinta val. ateiti ir tave paskiepija bet mes pensininkai nekantrus einame anksciau todel ir susidaro eiles man pasake kada ateiti atejau pries 10 min. uzpilde dok.ir paskiepijo
Atsakyti
0

K
K
2021-04-12 23:34:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne nu @Donatas Brimeris, jums velnių duot už klaidas ar redaktoriai ANT TIEK grybą pjauna?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų