• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsitraukdami iš Kyjivo regiono rusų okupantai jame surengė tikras skerdynes. Bučoje ir jos apylinkėse  Ukrainos kariai aptiko ne vieną masinę kapavietę su šimtais, pusiau užkastų civilių kūnų. Vieni žmonės suversti į duobes ar šulinius, kiti tiesiog guli gatvėse – sušaudyti arba sudeginti. O nuogi moterų kūnai suvynioti į kilimus.

Atsitraukdami iš Kyjivo regiono rusų okupantai jame surengė tikras skerdynes. Bučoje ir jos apylinkėse  Ukrainos kariai aptiko ne vieną masinę kapavietę su šimtais, pusiau užkastų civilių kūnų. Vieni žmonės suversti į duobes ar šulinius, kiti tiesiog guli gatvėse – sušaudyti arba sudeginti. O nuogi moterų kūnai suvynioti į kilimus.

REKLAMA

Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis sako, kad atsitraukdami rusai vykdė genocidą. Išvydę kraupius išžudytų civilių vaizdus – prabyla ir Vakarai: ragina dar griežtinti sankcijas Rusijai. O okupantai toliau rengia išpuolius – Odesą sudrebino aviacijos smūgiai, čia sunaikinta naftos perdirbimo gamykla ir trys degalų bei tepalų saugyklos. 

Išvydę kraupius išžudytų civilių vaizdus – nebetyli ir Vakarai: smerkia šį karo nusikaltimą ir ragina griežtinti sankcijas Rusijai.

REKLAMA
REKLAMA

„Niekšai… Atleiskite… Tankas… už manęs šaudė. Šunys“, – pasakoja Bučos gyventojas Vasilij.

„Rūsyje sėdėjome dvi savaites. Maisto buvo, bet nebuvo nei šviesos, nei dujų, nieko. Deginome žvakes, kad pašildytume vandenį. Butelius čia laikydavome, kad gertume šiltą vandenį“, – pridūrė jis.  

REKLAMA

„Buvo labai baisu. Du kartus vos išvengiau mirties. Vieną kartą išėjau iš kambario ir kulka atskriejo pro langą, išdaužė stiklą ir pataikė į spintą. Antrą kartą sprogmens skeveldros vos nesužalojo kojos. O trečią kartą ėjau, bet nemačiau, kad priešas stovi su automatu. Jis šovė, bet nepataikė,“ – pasakoja ir kita Bučos gyventoja Marija.

Bučos meras sako, kad fiksuoja okupantų įvykdytus karo nusikaltimus.

Štai nuotraukose matyti baltais civilių raiščiais surištos nužudytųjų rankos. Sušaudyti, o po to sudeginti žmonės greitkelyje. Skelbiama ir apie pakelėje rastus sudegintus nuogų, į kilimus suvyniotų moterų kūnus.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vieną masinę kapavietę Motižino gyvenvietėje. Ir net šuliniuose palaidotus, okupantų išdarkytus ukrainiečių kūnus.

„Galite tik įsivaizduoti, kokie čia nusikaltimai padaryti. Mes užfiksuosime visas šio mūsų istorijos puslapio detales, kad panaudotume įrodymus tribunole“, –  sako Bučos meras Anatoliy Fedoruk.

Šalia sostinės esanti Irpinė taip pat suniokota. kaip ir visoje Kyjivo srityje, kontrolę perėmė Ukrainos kariai. Pirmą kartą nuo karo pradžios į Irpinę įleisti Raudonojo Kryžiaus atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Miestelį sukrėtė smarkios kautynės, jame ketiname dalyti maistą ir įvertinti humanitarinę situaciją. Manome, kad čia gali būti apie 3500 žmonių“, – sako Aliona Synenko, Raudonojo Kryžiaus darbuotoja.

Kai kuriuos išsekusius, kritinės būklės Irpinės gyventojus Raudonojo Kryžiaus darbuotojams štai taip gelbėti tenka tiesiog griuvėsiuose.

Iš okupantų gniaužtų išlaisvintuose regionuose prie Kyjivo šiandien lankėsi ir TV3 žinių bendradarbis Ukrainoje Denisas Dudinskis. Jis fiksuoja kulkų suvarpytus civilių automobilius.

REKLAMA

„Šia mašina važiavo vaikai. Šeima su vaikais. Bet jos irgi nepagailėjo. Ir, kaip matote, apšaudė. Tikiuosi, kad visi gyvi, sveiki ir šiuo metu yra saugioje vietoje“,  — vaizdo įraše kalba žurnalistas D. Dudinskis.

Ir vietą, virtusią mašinų kapinynu, kai žmonės bandydavo palikti Irpinę.

Taip pat galima pamatyt, kad okupantai sprogdino net maldos namus. O iš dalies gyvenamųjų namų telikę po vieną sieną. Sunaikinta ir Irpinės infrastruktūra.

REKLAMA

Ne ką mažiau sukrečiantys vaizdai ir iš Černihivo apskrities. Čia artimieji išsiveža okupantų sušaudytą giminaitį, kurio kulkų suvarpytą kūną rado prie automobilio.

Tačiau čia pat priešų technikos kapinynas ir sudegę okupantų kūnai. Ši vietovė išlaisvinta, tačiau jos centras – Černihivo miestas – vis dar okupantų rankose. Černihivo meras sako, kad sugriauta apie 70 procentų miesto, kad rusų tikslas – paversti jį antruoju Mariupoliu.

Tačiau bent šie žmonės gali atsikvėpti lengviau.

„Meldėmės ir prašėme Dievo mūsų kariams suteikti sveikatos, apsaugoti juos. Labai jums ačiū. Labai laukėme šios akimirkos“, – kalbėjo Černihivo meras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hostomelyje okupantai sunaikino gausybę technikos ir Ukrainos pasididžiavimą – didžiausią pasaulyje krovininį lėktuvą „Mriya“.

„Liūdesys neapsakomas. Ką tik supratau, kad lygiai prieš du mėnesius išvykau į paskutinę komandiruotę. Skridau su „Mriya“. Ir aš niekada negalėjau įsivaizduoti, kad toks dalykas gali nutikti“, – sako lėktuvo pilotas Dmytro Antonov.

Tiesa, skelbiama, kad Ukraina jau perėmė ne tik Kyjivo srities kontrolę, bet ir Pripetės miesto teritoriją, kur kariai iškėlė savo vėliavą, bei Ukrainos valstybės sienos su Baltarusija ruožą.

REKLAMA

Tačiau šias naujienas temdo žinios iš Odesos. Paryčiais okupantai apšaudė strategiškai svarbų uostamiestį.

„Ne labas rytas Odesai. Atsibudome nuo galingų sprogimų prie namų. Smūgis buvo labai stiprus, vis dar rūksta dūmai. Vaikai panikuoja, langai skrenda. Buvo labai baisu“, –  kalba Odesos gyventoja Viktorija.

Kelias raketas numušė ukrainiečių oro gynyba, tačiau kelios pataikė į svarbius objektus.

„Šįryt iš jūros ir oro paleidus tikslaus nutaikymo raketų buvo sunaikinta naftos perdirbimo gamykla ir trys degalų bei tepalų saugyklos netoli Odesos miesto, iš kurių buvo tiekti degalai Ukrainos pajėgų grupei Mykolajivo kryptimi“, – nurodo Igor Konašenkov, Rusijos gynybos ministerijos atstovas

REKLAMA

Nuo okupantų ginti Odesą Ukrainai žada padėti Jungtinė Karalystė. Britų premjeras Borisas Johnsonas ketina aprūpinti Ukrainą priešlaivinėmis raketomis, kad okupantai negalėtų su žeme lyginti Odesos ir kitų iš jūros bombarduojamų Ukrainos miestų. Beje, dar vakar Volodymyras Zelenskis dėl ginkluotės tiekimo kritikavo Vakarus.

„Deja, Ukraina dar negavo pakankamai modernių vakarietiškų priešraketinių sistemų. Negavo lėktuvų. Negavo to, ką galėjo suteikti partneriai. Galėjo – ir vis dar gali! Kiekviena Rusijos raketa,kuri pataiko į mūsų miestus, ir kiekviena bomba, numesta ant mūsų žmonių, ant mūsų vaikų, tik dar juodesniais dažais dažo istoriją. Ji apibūdins visus, nuo kurių priklausė sprendimas. Sprendimas, ar padėti Ukrainai modernia ginkluote“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų