Gyvūnų prieglaudos pakraupę – esą gerai, jei žmonės gyvūną atiduoda į prieglaudą, mat dauguma nė tiek nesivargina ir išmeta vargšą keturkojį tiesiai į gatvę.
Atsikrato kaip šiukšlėmis
Du dešimtmečius Raimundas vienoje sostinės mokykloje dirbo technologijų mokytoju, dabar SOS gyvūnų prieglaudoje rūpinasi gyvūnais. Ir vis neatsistebi, kaip prieš šventes visiems reikia šuniukų, o po jų šie tampa tiesiog nebereikalingi. Esą dažnai keturkojais atsikratoma kaip šiukšlėmis.
"Kartais žmonių nesuprasi. Atneša, randam „Maximos“ maišely kačiukus ar šuniukus, ar nežinau, kas žmonėm sušviečia, meta per tvorą, aišku, jis čia būna sudraskytas, todėl kad čia yra šunų teritorija, mes rūšiuojam, žiūrim kaip jie bendrauja", - sakė Raimund Kovalkov, gyvūnų prižiūrėtojas.
Išmetė į griovį
Gavrošas - kaukazo aviganis. Jį žmonės išmetė tiesiog į griovį. Nors atrodo grėsmingai, Raimundui jis vienas mieliausių.
Šis šunelis rastas partrenktas ant kelio. Viena moteris jį nuvežė pas gydytojus, sumokėjo už vaistus ir atvežė į prieglaudą. Nors paaiškinti, kas ir kodėl jį išmetė į gatvę, niekas negali, dėl patirto streso juodas mišrūnas dreba iki šiol.
Gyvūnų mylėtojai pastebi, kad žmonės dažniausiai atsikrato kalyčių, neva su joms daugiausia vargo.
Gyvūnų teisių gynėjai įsitikinę, kad situacija pasikeistų, jei visi gyvūnai būtų privalomai ženklinami, mat dabar nustatyti, kam priklauso iš namų išmestas gyvūnas praktiškai neįmanoma.
"Nėra suinteresuotų teisinių institucijų, kurios tai darytų, kurios suprastų, kad gyvūno išmetimas lygiai toks pat žiaurus elgesys, o ne sakytų, kad kas čia tokio? Kaip būna tokie pareigūnai, net atvyksta pas mus ir sako, kas čia tokio, kad jums čia išmetė prie prieglaudos gyvūnus. Tai kol net pareigūnai mąstys taip, tai mes ir turėsim tokią situaciją", - sakė D. Navickienė, gyvūnų prieglaudos vadovė.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže.