Skaudi žinia Lietuvai: Europoje mūsų situacija blogiausia

Tikėtina gyvenimo trukmė Lietuvoje - trumpiausia iš visų Europos Sąjungos (ES) valstybių, rodo ketvirtadienį Europos Komisijos (EK) paskelbta Europos Sąjungos (ES) ir atskirų valstybių narių sveikatos sistemos apžvalga.

Kaip skelbia „Lietuvos žinios“, EK ataskaitoje pažymima, jog nuo 2007-ųjų vidutinė gyvenimo trukmė ilgėja, tačiau Lietuvos piliečiai gyvena šešeriais metais trumpiau už vidutinį statistinį europietį (80,6 metų). Lietuvos moterys gyvena 11 metų ilgiau nei vyrai (atitinkamai 79,7 ir 69,2 metų), ir tai didžiausias atotrūkis tarp lyčių ES, nors jis mažėja.

Asmenų, nurodančių, kad jų sveikata gera, dalis Lietuvoje yra mažiausia visoje Bendrijoje – 43 procentai (ES vidurkis - 67 proc.). Mirtingumas dėl pagrindinės mirčių priežasties – išeminės širdies ligos – ES vidurkį viršija keturiskart, dėl insulto - dukart. Vilniaus, Kauno ir vakarų Lietuvos gyventojų sveikatos rodikliai artimi ES vidurkiui, jie prastesni regionuose, Vilniaus krašte. Pagal išlaidas sveikatos apsaugai Lietuva, skirianti tam 6,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), bendrijoje yra šešta nuo galo.


Rašyti komentarą...
P
PP
2017-11-24 08:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kantrus Lietuvos mužikėlis .LR valdininkai, nuiskriaudę pensininkus ,atėmę dalį pensijos ir nesirūpinantys jų sveikata(dantų prorezai po 5m) nori jo ilgo gyvenimo... Žmogaus savalaikis negydymas tolygu jo kankinimui. ES nė piršto nepajudina matydami ŽT pažeidimą Lietuvoj, prasidėjo neveiklios, gremėzdiškos sąjungos byrėjimas.
Atsakyti
-1

p
pen
2017-11-24 11:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai turbūt dar ilgins pensijinį amžių ir kels kainas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų