Skaičiuoja naujas algas: medikams žada daugiau nei 3 tūkst. eurų į rankas

Vyriausybė su profesinėmis sąjungomis dėlioja paskutinius skaičius, kaip kels atlyginimus valstybės tarnautojams, mokytojams, policininkams, medikams ir kitiems biudžetininkams. Daugumai darbuotojų vyriausybė žada kitąmet iki 15 proc. didesnes algas, o štai gydytojams net 3 tūkst. ir daugiau pinigų į rankas. Tuo metu kultūros darbuotojams žadama vos 800 eurų. Profesinės sąjungos nerimauja, kad ši strategija gali virsti spąstais, kurie neleis daugiau didinti algų.

Daugumai darbuotojų vyriausybė jau kitąmet žada kelti algas iki 15 proc. O didžiausi atlyginimai žadami medikams – per 3200 eurų į rankas, slaugytojams – perpus mažiau. Profesinės sąjungos su vyriausybe baigia derinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimo strategiją.

„Įsipareigojimas yra didelis – 120 mln. eurų iš biudžeto, 190 mln. eurų iš PSD biudžeto. Ir dar neskaitant bazinio dydžio, dėl kurio dar turėsime nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje derėtis“, – kalbėjo vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis.

Derybose dalyvaujantys medikų atstovai žadamo algų kėlimo labai laukia. Nors jų reikalavimus vyriausybė žada įgyvendinti tik kitąmet prieš pat naujo Seimo rinkimus, viliasi, kad priverstų emigruoti ar bent uždarbiauti užsienyje medikų bus mažiau.

„Santykinai, daug kas gilinasi, didelė dalis savivaldybių prisideda savo lėšomis, kad sumažintų emigraciją“, – kalbėjo medikų profsąjungos vadovė Aldona Baublytė.

Mokytojams atlyginimus žadama kasmet didinti dešimtadaliu, kad po 6 metų pedagogai uždirbtų penktadaliu daugiau nei vidutiniškai dirbantieji Lietuvoje. Tačiau darželių pedagogai ir vėl liks nuskriausti.

„Bijome, kad strategija ir nutempimas į 2021 metus įtampą gilins. Tarp skirtingų pedagogų, priešmokyklinio ugdymo mokytojų yra didžiulis atlyginimų skirtumas. Ir mes tą skirtumą paliekame, problemos nesprendžiame iš esmės“, – dėstė mokytojų profsąjungos atstovė Eglė Žukauskaitė.

REKLAMA

Mažiausias algas – vos 600 eurų į rankas gaunantiems kultūros ir socialiniams darbuotojams vyriausybė žada kasmet pridėti po dešimtadalį, kad po 6 metų jų algos prilygtų šalies vidurkiui. Jau kitą mėnesį vyriausybė algų didinimo strategiją turi pateikti Seimui. Tuo metu profesinės sąjungos skundžiasi, kad ji gali tapti spąstais ir neleis reikalauti didesnių algų tiems, kurie liks nuskriausti.

„Mes matome didelę baimę, kad jei pritariame strategijai, uždeda mums ribas, apriboja galimybes derėtis nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje. Nes uždėti skaičiai, kiek didės algos 2020 m.", – profsąjungų pirmininkė Inga Ruginienė.


Rašyti komentarą...
v
visiems
2019-03-16 17:13:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nebus kaip su teisėjais - kuo didesni atlyginimai tuo didesni kyšiai???
Atsakyti
-5

p
pacientas
2019-03-16 18:18:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai kad jie ir taip nemazai gauna o dar kysiai,o jei nepatinka tegul emigruoja bet jie tik negasdina kad emigruos ,,,gales valytojais vistu fabrike dirbti,,,
Atsakyti
-5

a
aha
2019-03-16 18:22:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
visi darbuotojai laukia tokiu algu, kuo jie prastesni uz medikus???virejos, kurios maitina tuos pacius ligonius, stovincios prie orkaiciu ir braukianciu prakaita, kuo jos prastesnes uz slaugytojas???cia kaip iseina-ponui batus, egetai puspadzius?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų