aldona baublytė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aldona baublytė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aldona baublytė“.

Kritinė situacija dėl medikų stygiaus: įspėja, kad jei taip ir toliau, jokia reforma nepadės

Geresnę sveikatos priežiūrą žadanti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ruošiama sveikatos įstaigų pertvarka toliau sėja nerimą tarp medikų ir pacientų. Gydytojų ir ligoninių atstovai neslepia, kad, be kitų abejones ir klausimus keliančių reformos aspektų, labiausiai akis bado jau dabar esantis specialistų trūkumas ir netolygus jų pasiskirstymas. Konstatuojama, kad be reikiamo specialistų kiekio reforma yra pasmerkta.

Kasiulevičius prabilo apie Dulkio reformą: „Galbūt labai klystu, nenoriu būti blogu pranašu“

Nors ministras Arūnas Dulkys viliasi, kad jo su komanda ruošiama sveikatos įstaigų tinklo reforma padės spręsti įsisenėjusias biurokratizmu apaugusios sistemos bėdas, medikų atstovai – ne vien optimistinės nuomonės. Jie mato didelę riziką, kad reforma gali neatnešti norimų rezultatų.

Milžiniškos eilės pas gydytojus ir mirtys nesulaukus pagalbos: Lietuvoje išties viskas taip prastai?

Pacientai nesiliauja piktintis, kad Lietuvoje sunku prieiti pas gydytojus, o ir patekus pas juos medicinos paslaugomis patenkinti ne visi. Negana to, vis pasitaiko atvejų, kai skubios pagalbos ieškoję ir iš ligoninės išleisti asmenys netrukus numirė namuose.

Medikų išpažintys šokiruoja: pacientai grasina užmušti, svaidosi vaistais, o priėmimo skyriuje skraido monitoriai

Medikai pripažįsta, kad terorizuojantys ir vienu ar kitu būdu smurtaujantys pacientai – jų darbo kasdienybė. Nukenčia ne tik skubią pagalbą teikiantys medikai, bet ir pacientą nuolatos prižiūrintys šeimos gydytojai. Politikai tokius pacientus užsimojo pažaboti baudomis, vis tik patys gydytojai neslepia, kad daliai gyventojų tai bus nė motais.

Aurelijus Veryga kritikuoja gydymo įstaigose žadamą naujovę: specialistų dėl to daugiau nebus

Gyventojams vis dažniau ir ilgiau laukiant eilėse pas gydytojus, kurios kartais jau pasiekia ir absurdo lygį, Sveikatos apsaugos ministerija kaltina gydymo įstaigas. Esą daugelis jų viešai neatskleidžia visų galimų apsilankymų laikų ir taip neleidžia žmonėms jų išnaudoti. Ministras Dulkys žada naujovę – švieslentes, kuriose laisvų vizitų laikai privalės matytis.
2022-11-07

Medikų atstovė – apie apverktinas algas ir „visažinius“ pacientus: „Konfliktai jau užprogramuoti“

Šalį purtant energetinei krizei ir toliau laikantis milžiniškai infliacijai medikai konstatuoja, kad ministerijos žadamas algų kilimas – tik lašas jūroje. Tuo metu pacientų nepasitenkinimas ir reikalavimai tik auga. Juo labiau liūdina tai, kad daugėja užleistų būklių ir klesti savigyda.

Daliai darbuotojų gali tekti privalomai skiepytis, bet jie pasimetę: „Vyriausybė ir toliau drumsčia vandenis“

Po idėjos privalomai vakcinuoti trijų sričių – medicinos, švietimo ir socialinės apsaugos – darbuotojus pristatymo, tarp profsąjungų kilo pasipiktinimas. Darbuotojai nesupranta nei kodėl ši idėja atsirado būtent dabar, nei ką apskritai reiškia sąvoka „privalomas vakcinavimas“. Pasak profsąjungų atstovų, susidaro įspūdis, kad Vyriausybė pamiršta nukelti koją nuo akceleratoriaus pedalo ir toliau drumsčia vandenis.

Vietoj žadėtų 200 eurų medikų poilsiui – maisto daviniai su konservuotais žirneliais ir pasibaigusio galiojimo lašiša

Medikų poilsiui valstybė dar metų viduryje skyrė dešimt milijonų eurų. Planuota, kad pavojingomis sąlygomis dirbantys medikai galėtų pailsėti, taip pat būtų paskatintas verslas. Projekto pabaigoje nespėjusiems pailsėti medikams agentūros pasiūlė vietoj poilsio duoti maisto davinius.

Šeimos gydytojai kreipėsi į Verygą – kantrybės taurė jau perpildyta

Pastaruoju metu nuolat girdime pacientų nusiskundimus, kad daugelis sveikatos priežiūros paslaugų vis dar sunkiai prieinamos. Po kritikos kardu pirmieji dažniausiai atsiduria šeimos gydytojai. Šie savo ruožu teigia, jog nebepakelia išaugusių krūvių, ir reikalauja už sveikatos apsaugą atsakingų pareigūnų dėmesio.

Koronavirusą tramdantys medikai prašo pasirūpinti jų sveikata, Veryga grėsmės nemato

Lietuvoje patvirtinus pirmąjį susirgimą koronavirusu, o medikų darbo apimtims vis augant, sveikatos apsaugos darbuotojai susirūpino savo sveikata ir prašo jiems užtikrinti socialines garantijas, kurios priklausytų dirbant su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis. Seime jau įregistruota tai užtikrinanti įstatymo pataisa, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patikina, kad papildomų priemonių imtis nereikia.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų