REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo sausio vidurio Lietuvos teritorinės ligonių kasos (TLK) pradėjo pasirašinėti sutartis su privačiomis medicinos įstaigomis, kurios teikia antrojo lygio ambulatorines ir dienos chirurgijos paslaugas. Esą taip sumažės pacientų eilės pas gydytojus specialistus - kardiologus, neurologus, endokrinologus, oftalmologus ir kt., taps prieinamesnės paslaugos, rašo interneto portalas www.lprofsajungos.lt

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga, jos pirmininkė Aldona Baublytė nenusiteikusi taip optimistiškai. Jau yra ženklų, kad rajonų ir kaimų gyventojai, ko gero, dar kartą liks “ant ledo“. Mat privačių gydymo įstaigų sutartys su TLK savaime dar negarantuoja, kad pacientams privatininkų teikiamos paslaugos bus nemokamos.

REKLAMA

„Aišku viena,- sako A.Baublytė,- kad nustatytos sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos neatitinka realių kaštų, susijusių su kokybišku paslaugų teikimu. Todėl kalbama apie įteisintas pacientų arba jų draudimo kompanijų priemokas už atliktas paslaugas“.

Profsąjungininkė mano, kad privačioje įstaigoje už ambulatorines, dienos chirurgijos, dienos stacionaro ir trumpalaikio gydymo paslaugas gali tekti mokėti priemokas ir gana nemažas.

REKLAMA
REKLAMA

Eilės prie specialistų kabinetų susidaro ne vien tik dėl vadybos ir administravimo problemų,- opiausia problema yra specialistų trūkumas. Pasak A.Baublytės, jau pradėjo plaukti piliečių skundai iš vieno ar kito rajono, kad jų poliklinikoje neliko to ar kito specialisto.

Priežastys lengvai paaiškinamos: gydytojui specialistui žymiai geriau dirbti ir, žinoma, uždirbti privačioje įstaigoje, kur pacientai papildomai  primoka už tą pačią paslaugą.  Pavyzdžiui, už konsultaciją pas privačiai dirbantį okulistą žmogus turi mokėti 100-110 litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu privati įstaiga yra sudariusi sutartį su TLK, už paslaugą jam teks mokėti tik 30,9 lito mažiau, t. y. 70-80 litų, nes tokia yra nustatyta bazinė kaina už specialisto konsultaciją.

Tiesa, dar yra viena išeitis - ieškoti paslaugos kitame rajone.

Nepavydėtina ir šeimos gydytojų padėtis. „Kaip elgtis šeimos gydytojui, kai pacientas, nors ir turėdamas siuntimą pas specialistą, tačiau netekęs galimybės pas jį apsilankyti, su visomis problemomis vėl grįžta pas jį?“, - retoriškai klausia profsąjungos pirmininkė.

Gal dar ir per anksti daryti išvadas, sako A.Baublytė. Bet turint galvoje, kad sveikatos priežiūros paslaugų rinka nėra tokia, kaip kitos rinkos ekonomikos sritys, konkurencinėje kovoje greičiausiai nukentės dalis pacientų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų