Vyriausybė siūlo Seimui pakeisti Administracinių teisės pažeidimų kodeksą. Siekiama užkirsti kelią su nelaime nesusijusiems ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) pareigūnų darbą trikdantiems skambučiams pagalbos telefono numeriais. BPC duomenimis per dieną sulaukiama nuo 2,5 tūkst. iki 4 tūkst. skambučių, apie trečdalis jų – su nelaime nesusiję ir trikdantys centro darbą. Be to, siekiant užtikrinti efektyvesnį gaisrų gesinimą, siūloma numatyti atsakomybę ir už teisėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų reikalavimų nevykdymą.
Už piktavališkus veiksmus – darbą trikdančius daugkartinius skambučius pagalbos telefono numeriais, pareigūnų garbę ir orumą įžeidžiančius komentarus ar pranešimus, kuriais nėra siekiama pranešti apie pagalbos poreikį – asmenis siūloma bausti įspėjimu, bauda nuo trijų šimtų iki penkių šimtų litų arba administraciniu areštu nuo penkiolikos iki trisdešimties parų. Tokio pat dydžio nuobaudos numatytos ir už priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno teisėtų reikalavimų nevykdymą.
Pasak BPC pareigūnų, asmenų, kurie skambina siekdami ne pranešti apie nelaimę, o iš chuliganiškų paskatų, skambučiai tapo rimta problema. Tokie žmonės apkrauna telefonų linijas, todėl nelaimės ištiktam žmogui prisiskambinti pagalbos telefonu 112 užtrunka ilgiau.
Iki šiol teisės aktuose buvo numatyta atsakomybė tik už melagingus pranešimus apie nelaimes ar nusikaltimus. Asmuo už nederamą elgesį turėjo atsakyti tik tuomet, kai reaguojant į jo melagingą pranešimą buvo kviečiamos specialiosios tarnybos, sutrikdoma visuomenės rimtis.