Situacija tik blogėja: sergamumas tymais ir toliau auga

Sergamumas tymais ir toliau auga – penktadienį užregistruoti dar 26 nauji atvejai, rodo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenys.

Penktadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso užregistruota 310 tymų atvejų. Ketvirtadienį buvo registruoti 284 atvejai.

Didžiausias sergamumas tymais – Kauno mieste, čia registruoti 149 susirgimo atvejai. Kauno rajone fiksuoti 47, Vilniuje – 39 atvejai.

ULAC duomenimis, tarp tymais užsikrėtusiųjų 76 yra vaikai iki 17 metų, iš jų 70 buvo neskiepyti.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia, kad mažiausiai vaikus iki dvejų metų skiepija Varėnos, Jonavos, Kretingos, Prienų, Telšių, Kaišiadorių rajonų ir Palangos, Rietavo, Birštono, Klaipėdos, Kauno miestų savivaldybių gyventojai. Čia skiepijimo rodiklis svyruoja nuo 83 iki 89,8 procento.

Vaikus iki septynerių metų mažiausiai skiepija Šakių, Varėnos, Kaišiadorių, Širvintų, Prienų, Kauno, Telšių, Panevėžio, Jonavos rajonų, Kalvarijos bei Kauno, Birštono ir Klaipėdos miestų savivaldybių gyventojai. Paskiepijimo rodiklis svyruoja nuo 83,5 iki 89,9 procento.

Vis augant sergančiųjų tymais vaikų skaičiui tėvai ir toliau raginami skiepyti savo vaikus. Primenama, kad vaikai nuo tymų skiepijami nemokamai.

Valstybinė ligonių kasa primena, kad pagal profilaktinių skiepijimų kalendorių vaikai skiepijami du kartus – 15–16 mėnesių ir 6–7 metų. Dėl nemokamo skiepo reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Pernai tymais Lietuvoje sirgo 30 žmonių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų