Širvintų merė įniršo: Darbo partijos nariai irgi žmonės Visvaldas Matijošaitis atskleidė, kodėl tapo meru

Laidoje LRT Forumas didžiųjų Lietuvos miestų merai svarstė apie antros kadencijos siekimo galimybę, savivaldybės darbuotojų skaičių bei svarbiausius nuveiktus darbus.

„Miestiečių yra daug, tačiau jie yra mažai žinomi. Mane išrinko tik dėl to, kad esu žinomas dėl savo verslo, nuo visuomeninės veiklos ir t.t. Žmonių yra daug protingų, tačiau jie būtent todėl ir neis, nes jų nerinks. Todėl, kad jie visi turi kitus užsiėmimus, darbus“, - laidoje LRT Forumas ketvirtadienį sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Meras teigė nežinantis, ar ketins siekti antrosios kadencijos.

Negailėjo pagyrų

Merai diskutavo apie tai, kaip jų darbo laikotarpiu keitėsi savivaldybės tarnautojų skaičius. Vilniaus meras Remigijus Šimašius negailėjo pagyrų ne tik sau, bet ir kitiems savivaldybės darbuotojams, tuo metu Kauno meras toli gražu ne visus savivaldybės darbuotojus vertino teigiamai.

„Savivaldybės tarnautojų skaičius sumažėjo apie 10 proc. Tuo tarpu žinoma, kad Vilnius yra vienintelis augantis Baltijos šalių miestas. Vilniuje gyventojų daugėja, valstybės tarnautojų mažėja, bet, tiesą sakant, mūsų iššūkis – kad savivaldybės tarnautojai tikrai tarnautų visuomenės labui“, - sakė Vilniaus meras.

REKLAMA

„Norėtųsi, kad geresni darbuotojai dirbtų savivaldybėje ir kad nebūtų savivaldybėje valstybės tarnautojų, būtų vien miestų tarnautojai“, - LRT laidoje sakė V. Matijošaitis.

Blaškėsi tarp skaičių

Alytaus meras Vytautas Grigaravicius, paklaustas, kaip savivaldybėje keičiasi darbuotojų skaičius, tikino, kad jis yra optimalus.

„Daugėja darbuotojų funkcijų. Mes aštuonis mėnesius tiesiog matavome Alytaus savivaldybės administracijos tarnautojų darbą, jų krūvį ir jis yra optimalus. Mes netgi papildomai įvedėme tris etatus, nes tai buvo neišvengiama“, - sakė V. Grigaravičius.

Širvintų merė Živilė Pinskuvienė teigia, kad šiuo metu dirba 108 administracijos darbuotojai.

„Buvusios valdžios buvo gerokai virš šimto etatų, mes pasilikome 122, šiuo metu dirba 108 administracijos darbuotojai. Tikrai to pakanka, netgi papildomai įvedus naują viešosios tvarkos skyrių. Tai yra tikrai optimalus skaičius, nėra vien tik valstybės tarnautojai, yra ir pagal Darbo sutartį, yra seniūnijos, manau, kad tai labai optimalu“, - sakė politikė.

Šiaulių meras Artūras Visockas tikino negalintis pasakyti, ar darbuotojų skaičius mažės.

„Negaliu labai tiksliai pasakyti, viskas paaiškės po pusmečio, rudenį galvojame įsidiegti tam tikrą procesų valdymo sistemą, ji paaiškins mums, kiek efektyviai yra išnaudojama darbo jėga. Šiuo atveju, kai kalbame apie tarnautojus, - kalbėjo meras.

Pinskuvienė: Darbo partijos nariai irgi žmonės

Politologas Mažvydas Jastramskis teigė, kad Širvintų merės sprendimai dažnai nėra kompetetingi į postus skiriant Darbo partijos atstovus.

„Jūs priimate žmones dirbti laikinai. Šioje vietoje aš nematau absoliučiai jokių kompetencinių dalykų, jeigu žmogus prieš tai rinkimuose kandidatavo Darbo partijos sąraše“, - laidoje sakė politologas.

„Darbo partijos nariai irgi žmonės, jiems irgi reikia darbo“, - atkirto Ž. Pinskuvienė.

Vilniaus meras stebisi

Meras R. Šimašius tikino, kad jį stebina, kad daugelyje institucijų kadencijose žmonės išlieka metų metus.

REKLAMA

„Laikinų darbuotojų žanras irgi yra labai įdomus, nes man atrodo labai logiška, kad jeigu tenka savivaldybei pakeisti vadovą, tai laikinas yra paskiriamas dviem savaitėms arba mėnesiui, ieškoma naujų žmonių, bet man labai įdomu, kad mokyklose ir kitose institucijose buvo labai daug vadovų, kurie netgi ilgiau nei metus buvo laikini. Priežastis buvo ta pati, greičiausiai jis nebūtų praėjęs konkurso. Dar pabrėžčiau, kad labai svarbu atskirti politinę komandą nuo profesionalų komandos, kuri nebūtinai turi keistis“, - sakė Vilniaus meras.

„Mero atveju galbūt tokiame kaip Lietuvos kontekste ir būtų sveiko proto grūdas dėl to, kad ypač dabartinėje sistemoje, kai yra meras išrenkamas tiesiogiai, jis gauna labai stiprų legitimumą iš žmonių ir jis tampa gerokai populiaresnis negu taryba ar kažkokios politinės partijos. Nemanau, kad tai visada yra geras dalykas, nes politikos personifikacija, kažkokių asmenybių ieškojimas, populizmas, kai žmonės yra įtikinami, ir tas vienas žmogus negali visko pakeisti, pakeisti visų prisidirbusių žmonių, tikėtis to – labai naivu“, - sakė M. Jastramskis.

Paaiškino, kodėl tapo Kauno meru

Kauno meras, paklaustas ar ketins siekti antrosios kadencijos negalėjo tiksliai atsakyti.

„Gyvenimas parodys. Iš tiesų Lietuvoje yra nemažai merų, kurie atėjo be komandos. Pavyzdžiui, mano atveju, jeigu būtų sena rinkimų sistema, aš nebūčiau buvęs meru, aš būčiau paėmęs jauną vyrą iš savo komandos, statęs jį meru ir būtume jam padėję. Esu įsitikinęs, kad Kaune geresnių metų už mane yra labai daug. Miestiečių yra daug, tačiau jie yra mažai žinomi. Mane išrinko tik dėl to, kad esu žinomas dėl savo verslo, nuo visuomeninės veiklos ir t.t. Žmonių yra daug protingų, tačiau jie būtent todėl ir neis, nes jų nerinks. Todėl, kad jie visi turi kitus užsiėmimus, darbus“, - sakė Kauno meras.


Rašyti komentarą...
S
Soleil
2016-04-29 08:46:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės? čia labiau tiktų kitoks pavadinimas. Kaip galima pavadinti veikėjus, kurie stoja į teisto ir nuteisto veikėjo sukurtą partiją? Veikėjo, kuris nuo Lietuvos teisėsaugos bėga slėptis Maskvoje?
Atsakyti
0

V
Vladimir
2016-04-29 02:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
AŠ DARBO ŽMOGUS-BET ESU JAU 10 METU TT PARTIJOJE-AR TĄ VADINAMA ,,DARBO'' PARTIJA ATSTOVAUJA MUS-DARBO ŽMONES?
Atsakyti
-2

L
Laima 2016,06,22
2016-06-22 15:46:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuole dirba savo darba mums tokiu daugiau Mere mes su Jumis Jums Sveikatos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų