Širinskienės ir Bako konfliktas pasiekė kitą lygį

Seime atmosferą toliau kaitina ginčai dėl laikinųjų komisijų. Tik šį kartą įtampa kyla ne tarp valdančiųjų ir opozicijos, o pačių „valstiečių“ gretose. Vytauto Bako vadovaujamas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas atsisakė suteikti slaptą informaciją neteisėtą įtaką politiniams procesams tiriančiai „valstietės“ Agnės Širinskienės komisijai, dėl to kilo rietenos tarp pačių „valstiečių“.

Rugsėjo pabaigoje Seime gimė dar viena komisija, užsimojusi ieškoti suinteresuotų asmenų ar grupių, kurios galėjo daryti neteisėtą įtaką politikams. Komisijai vadovauti ėmėsi Ramūno Karbauskio dešinioji ranka – Agnė Širinskienė. Ir netruko kreiptis į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, kad šis suteiktų reikalingus slaptus duomenis.

„Mes tikrai nežadame kartoti, tirti tų pačių objektų ar subjektų, tačiau norėdami atriboti savo tyrimo objektą mes turime žinoti, tą objektą, kurį tyrė NSGK“, – tvirtina Agnė Širinskienė.

Nors Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui vadovauja kitas „valstietis“ Vytautas Bakas, slaptų duomenų A. Širinskienė negavo. V. Bakas nė neslepia nematantis A. Širinskienės komisijos darbo prasmės, bet ir aiškina, kad tokia komisija galimai kelią grėsmę tiek pačioms specialiosioms tarnybos, tiek jų saugomoms paslaptims.

„Jie balsavo taip, kad neleisti politizuoti, kyla grėsmė žvalgybų poltizavimui, mes Lietuvoje tokius pavyzdžius turėjom. <…> Antras dalykas – valstybės paslaptys, jų reguliavimas, jų saugojimas yra numatytas ir jeigu mes matome, kad kyla grėsmė, valstybės paslapčių saugumui, svarbių paslapčių, kurios užtikrina nacionalinio saugumo interesus, mūsų pareiga užkirsti tam kelią“, – sako V. Bakas.

Bako vadovaujamam komitetui atsisakius suteikti informaciją, valstiečių gretose kilo įtampa. O A. Širinskienė su R. Karbauskiu ėmėsi ieškoti kitų būdų kaip gauti slaptą informaciją.

„Mes gausime iš VSD. Tai jokios problemos nėra, jeigu jau komitetas apsisprendė, kad jis nebendradarbiaus“, – tikina A. Širinskienė.

REKLAMA

Tačiau V. Bakas rėžia darysiantis viską, kad tokia informacija į komisijos rankas nepatektų.

„Aš žinau, ką darysiu aš. Dėsiu visas pastangas, netgi jei tai kainuotų man mano komiteto pirmininko postą, tam, kad valstybės interesai, žmonių interesai, taip, kaip juos suprantame mes, būtų apsaugoti“, – sako V. Bakas.


Rašyti komentarą...
z
zmogus
2018-11-08 17:33:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu ar Sirinskiene isrinko i seima pletkus rinkti ir juos TIRTI? ar kad nors kiek padirbetu vardan tos Lietuvos? Dabar kur kokie pletkai TEN IR SIRINSKIENE !, SIAUBAS O NE SEIMAS.
Atsakyti
0

B
Bijo
2018-11-08 23:19:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bakas bijo, kad pats gali būti išaiškintas kaip specialiai destrukciją keliantis agentas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų