REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš antrąjį rinkimų turą dalies rajonų rinkėjams nėra aišku, iš kurių kandidatų jie galės rinktis. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) šalinant kandidatus, o teismui juos grąžinant, Seimo narės Agnės Širinskienės teigimu, kyla chaosas. Dėl to ji nori į Seimą pasiaiškinti iškviesti VRK pirmininkę Jolantą Petkevičienę.

Prieš antrąjį rinkimų turą dalies rajonų rinkėjams nėra aišku, iš kurių kandidatų jie galės rinktis. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) šalinant kandidatus, o teismui juos grąžinant, Seimo narės Agnės Širinskienės teigimu, kyla chaosas. Dėl to ji nori į Seimą pasiaiškinti iškviesti VRK pirmininkę Jolantą Petkevičienę.

REKLAMA

„Man norėtųsi, kad VRK pirmininkė pati pasidarytų išvadas iš to chaoso, kuris yra. Su kai kuriais opozicijos atstovais šnekėjome ir šnekėsime po antrojo turo.

Matau prasmę pasikviesti VRK pirmininkę į plenarinių posėdžių salę ir užduoti klausimus, kad ji turėtų galimybę pasiaiškinti dėl to, kaip chaotiškai vyksta rinkimai dabar, kada kandidatai yra šalinami, paskui teismo grąžinama atgal, kada VRK staiga pradeda nesuprąsti, kaip apibrėžiamas valstybės tarnautojas“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį sakė A. Širinskienė.

Pasak jos, panašūs dalykai nekelia pasitikėjimo rinkimų sistema, jie kelia chaosą.

„Labai norėtųsi, kad per kitus trejus rinkimus, kurie artėja, šito dalyko nebūtų“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) antradienį nagrinės Kęstučio Tubio prašymą panaikinti VRK sprendimą dėl jo, kaip kandidato į merus, registracijos panaikinimo.

REKLAMA

Kovo 7 dieną VRK iš Anykščių rajono mero rinkimų antrojo turo pašalino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą K. Tubį, nes Panevėžio apygardos teismas pateikė išaiškinimą, kad dėl prekybos poveikiu nuteistam politikam skirta bausmė – atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje – apima ir draudimą dirbti renkamas pareigas.

Per pirmąjį rinkimų turą K. Tubis Anykščiuose surinko daugiausia – 29,39 proc. – rinkėjų balsų.

REKLAMA
REKLAMA

Jį pašalinus iš tolesnės kovos, antrajame mero rinkimų ture liko rungtis mažiau balsų gavę politikai – antrą vietą užėmęs socialdemokratas Dainius Žiogelis ir trečiuoju likęs dabartinis meras konservatorius Sigutis Obelevičius.

LVAT taip pat buvo numatytas ir Dalios Štraupaitės analogiško prašymo nagrinėjimas, tačiau išvakarėse Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė, kad politikė, po naujausio Lietuvos apeliacinio teismo išaiškinimo, grąžinama į rinkimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai VRK patalpins į sistemą sprendimą, mes jį persiųsime administraciniam teismui ir ginčo objektas prapuls, kadangi jo nebus, paprašysiu nutraukti bylą“, – BNS pirmadienį sakė abiejų politikų advokatas Justas Vilys.

Tuo metu dėl K. Tubio VRK nutarė sprendimą priimti vėliau, sulaukusi aiškumo dėl jo situacijos iš LVAT.

J. Vilys tvirtino, kad net ir galimas palankus sprendimas jo atstovaujam politikui įsigaliotų anksčiausiai trečiadienį, jau tik antrąją išankstinio balsavimo dieną – antradienį biuleteniuose jis nefigūruos, todėl rinkimai Anykščių rajone, teisininko nuomone, turės būti skelbiami iš naujo.

REKLAMA

„Bus teisinis kazusas, rinkimai turės būti anuliuojami ir skelbiami iš naujo, nes bus neįmanoma kaip nors teisiškai sureguliuoti. Nes jei kas nors prabalsuos už Obelevičių, kuris yra trečioje vietoje, paskui atsitiktų, kad jo iš viso nebėra, tai kur dėti jo balsus? Neišvengiamai turės būti skelbiamas naujas antras turas Kęstučio Tubio atveju“, – sakė advokatas.

Buvęs Anykščių rajono meras K. Tubis vasario pradžioje Panevėžio apygardos teismo pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta beveik 10 tūkst. eurų bauda, taip pat atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

REKLAMA

Kovo 9 dieną VRK dėl tos pačios priežasties iš rinkimų pašalino ir kandidatę į Visagino meres D. Štraupaitę.

Tai padaryta Panevėžio apygardos teismui patikslinus nuosprendžio dėl piktnaudžiavimo tarnyba nuteistos D. Štraupaitės rezoliucinę dalį, kad ji negali būti skiriama mere. 

Politikė minėtą teismo patikslinimą apskundė Apeliaciniam teismui, o šis neskundžiama nutartimi pakeitė Panevėžio teismo sprendimą, atkreipdamas dėmesį, jog apygardos teismas negalėjo pabloginti D. Štraupaitės padėties ir aiškindamas nuosprendį išplėsti jai taikomo draudimo apimties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VRK, vadovaudamasi šia teismo nutartimi, pirmadienį grąžino D. Štraupaitę į antrąjį rinkimų turą.

„Laisvės ir teisingumo“ partijos atstovė D. Štraupaitė mero rinkimuose Visagine išėjo į antrą turą. Kandidatė surinko 23,77 proc. rinkėjų balsų ir liko antra po „valstiečio“ Erlando Galaguzo, šis gavo 31,35 proc. rinkėjų balsų. Trečią vietą šiuose rinkimuose užėmė Liberalų sąjūdžio atstovas Jevgenijus Šuklinas su 22,15 proc. balsų.

Merų rinkimų antrasis turas vyks kovo 19 dieną, išankstinis balsavimas prasideda antradienį. 

yra apsigimes idiotas. Niekas nekreipia demesio kaip ir i karbauski
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų