Sinoptikai pateikė išvadas: šių metų birželis – 3-asis šilčiausias per stebėjimų istoriją

Pirmasis vasaros mėnuo šiais metais jau spėjo pradžiuginti tropiniais karščiais. Ne kartą šalyje temperatūros stulpeliai kildavo virš 30-ies laipsnių. Pirmąją liepos dieną sinoptikai apibendrino birželio mėnesį – jis tapo 3-iuoju šilčiausiu birželio mėnesiu per visą matavimų istoriją.

26

„Pirmas kalendorinės vasaros mėnesis praėjo. Galima jau ir apibendrinti. Nors mėnesio pradžia nebuvo išskirtinė, bet galiausiai atėję labai šilti ir audringi orai padarė savo. Suskaičiavus vidurkį gauname net 3-ą šilčiausią birželio mėnesį Vilniuje per visą matavimų istoriją!“, – rašoma „Facebook“ grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

Tikinama, kad šilčiau buvo tik 2 kartus: 1999-ais metais ir 2019-ais. Šių metų anomalija Vilniuje siekė net 3,8 laipsnio. Kritulių kiekis – normalus.

„Tuo tarpu kritulių kiekis Vilniuje buvo artimas normai (keletu milimetrų mažiau už daugiametį vidurkį). Visgi daug kur Lietuvoje (dėl stiprių ir dažnų liūčių) kritulių kiekis bus tikrai didesnis už normą.“

Primename, kad artimiausią parą numatomi įprasti lietuviški orai. Ir naktį, ir dieną vyraus debesuotas su nedideliais pragiedruliais dangus, ir naktį, ir dieną pasitaikys storesnių debesų, iš kurių pasipils neilgai trunkantis vasariškas lietus, galbūt pasigirs ir perkūnija. Paryčiais oras atvės iki 14–16 laipsnių, dieną šils iki 24–26, pietryčiuose 28 šilumos, bet vakaruose bus tik apie 21–23 laipsnių.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vasara Vilniuje

Penktadienio naktį palis kai kur šalies rytuose, dieną lietus pasirodys jau daug kur. Naktį vyraus 13–15, dieną 22–24 laipsniai, tik prie jūros bus apie 19 šilumos.

Palis ir šeštadienį, naktį atvės iki 12–14, dieną šils iki 22–24 laipsnių šilumos. Sekmadienį palis kai kur šalies vakaruose, bet orai bus šiltesni – temperatūra kils iki 25–27 ar 28 laipsnių šilumos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų