Sinkevičius apie ekonomikos gaivinimo planą: nesam sužavėti nei procesu, nei rezultatu

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius teigė pasigedęs atvirumo rengiant ekonomikos gaivinimo planą. Politikas tikino, kad ne visi savivaldybių pasiūlymai jame atsirado, o pakoreguoti planą liko vis keletas dienų.

„Turime pakankamai mažai laiko planui patobulinti. Savivaldybių asociacija ne kartą sakė, kad pasigedo atvirumo rengiant šį planą. Aišku, atskirus komponentus mes žinojome, bet bendro vaizdo nesimatė iki praėjusios savaitės penktadienio, kada jau visą dokumentą galima ir paskaityt, ir pavartyt, pamatyti, kas jame yra ir ko jame trūksta“, – po susitikimo prezidentūroje kalbėjo M. Sinkevičius.

Pasak jo, savivaldybių asociacija darė žingsnius, kad į planą būtų įtraukti savivaldos ir regioniniai aspektai, siūlė keletą priemonių.

„Ne viskas plane atsirado, kai ko taip ir nebuvo arba nerandame plane“, – pripažino LSA prezidentas.

M. Sinkevičius sutiko, kad dar yra šiek tiek laiko, tad planą dar galima pakoreguoti. Meras tikino, kad jį žavi kitų valstybių, pavyzdžiui, Suomijos pavyzdys, kur aiškiai nustatyta, kokius veiksmus atliks savivalda, kaip plane numatytų priemonių įgyvendintojas.

„Norint pamatyti savivaldą plane, tikrai reikia meniškai kūrybiškai pasižiūrėti į tą planą. Nesam labai sužavėti ir procesu, ir rezultatu. Kita vertus, viltis išlieka, kad per likusias šios savaitės dienas galėsime tą planą patobulinti, jei tik bus visų pusių sutarimas ir supratimas“, – sakė M. Sinkevičius.

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su Vyriausybės atstovais ir ekspertais aptarė 2,2 mlrd. eurų vertės Europos Sąjungos paramą, skirtą atsigauti šalies ekonomikai po pandemijos.

Planą G. Nausėda aptars su finansų, ekonomikos ir vidaus reikalų ministrėmis Gintare Skaiste,  Aušrine Armonaite, Agne Bilotaite, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininku Ričardu Juška, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentu Eugenijumi Valatka bei Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu Mindaugu Sinkevičiumi.

REKLAMA

G. Nausėda ketvirtadienį pareiškė, kad diskusijos dėl plano vyksta „už uždarų durų“, o „iš Europos institucijų ateina pakankamai prasti atsiliepimai apie tai, kas jau buvo pateikta“. 

Finansų ministrė Gintarė Skaistė penktadienį teigė, kad planas buvo derinamas su socialiniais partneriais, o nepristatinėti jo viešai esą prašė Europos Komisija, kad nebūtų nepagrįstų lūkesčių.

Ministrė kartu teigė sulaukusi EK atstovų patikinimo, kad plane numatyti tikslai yra pakankamai ambicingi.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų