Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė sureagavo į prezidento patarėjos išsakytas mintis, kad Vyriausybė tik po aiškaus pokalbio su prezidentu ėmėsi veiksmų dėl migrantų. 

Premjerė Ingrida Šimonytė sureagavo į prezidento patarėjos išsakytas mintis, kad Vyriausybė tik po aiškaus pokalbio su prezidentu ėmėsi veiksmų dėl migrantų. 

REKLAMA

„Bandau prisiminti tą „aiškų pokalbį“. Gal be reikalo tikiuosi, kad kiti politikai, o ypač jų vardu kalbantieji irgi vertina savo nuopelnus su tinkamu saiku. Bet norėčiau vis dar tikėtis“, – sako I. Šimonytė. 

„Jeigu pačioje pradžioje matėme, kad sekasi tvarkytis gana prastai, tai maždaug po mėnesio situacija pagerėjo, kai po sušauktos Valstybės gynimo tarybos ir aiškaus prezidento pokalbio su premjere, vidaus reikalų ministre ir kitais ministrais buvo imtasi ryžtingų priemonių“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė.

Pasienyje su Baltarusija per praėjusią parą apgręžta apie 20 migrantų, niekas neįleistas

Pasienyje su Baltarusija per praėjusią parą apgręžta apie 20 migrantų, nė vienas neįleistas, antradienį informavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

REKLAMA

Prieš tai sekmadienį neįleistųjų buvo apie 40, šeštadienį – apie 10.

Praėjusią parą užsieniečiai prie Lietuvos sienos iš Baltarusijos buvo priartėję ties Ignalinos, Švenčionių, Šalčininkų ir Lazdijų rajonais bei Druskininkų savivaldybe. Didžiausią migrantų grupelę sudarė ketvertas asmenų.

VSAT duomenimis, naktį ties Švenčionių rajonu Baltarusijos pusėje buvo iššautos trys signalinės raketos, o prieš vidurnaktį ten pat paleista dar viena tokia raketa.

Pasieniečiai teigia, kad tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko.

REKLAMA
REKLAMA

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai per sieną su Baltarusija pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas taip pat socialiniame tinkle sureagavo į prezidento patarėjos žodžius.

„Visų pirma džiaugiuosi, kad Prezidentūra dabar nuosekliai remia mūsų priemones hibridiniam Baltarusijos režimo spaudimui atremti. Tai itin svarbu siekiant jų veiksmingumo. Deja, bet kalbėdama apie pačią įvykių chronologiją prezidento patarėja, švelniai tariant, nėra tiksli.

Teko dalyvauti svarstymuose ir pasitarimuose Vyriausybėje pas premjerę kaip suvaldyti krizę. Taip pat Seime rengiant bei priimant tiek hibridinę agresiją įvardijančią rezoliuciją, tiek Vyriausybės pateiktus įstatymų projektus.

Puikiai pamenu ir tą lemiamą pasitarimą Vyriausybės rūmuose, kurio metu buvo apsispręsta dėl ryžtingų veiksmų ir duotas nurodymas Vidaus reikalų ministerijai jį įgyvendinti.

REKLAMA
REKLAMA

Deja, bet tuo metu Prezidento institucija ragino neskubėti su apgręžimo sprendimų priėmimu bei vėliau rimtai leido suprasti, kad svarsto vetuoti tam būtinas Užsieniečių teisinės registracijos įstatymo pataisas. Gerai, kad Prezidentas vis dėlto įsiklausė į Seimo ir Vyriausybės argumentus ir įstatymo nevetavo. Tai buvo itin svarbus valstybės vadovo žingsnis, nes nepraradome laiko, parodėme vieningumą tiek tarptautinei bendruomenei, tiek Minskui.

Lietuva ryžtingai atlaikė Baltarusijos režimo hibridinę agresiją bendromis visų valdžios šakų ir institucijų sutelktomis pastangomis, todėl būtų gerai tą sutelktumą išlaikyti ir toliau beprasmiškai nesivaržant institucijoms tarpusavyje. Mūsų tikrieji „varžovai“ už sienos“, – teigė L. Kasčiūnas.

tai tipiškas dieduko kgb veiklos metodas kuo daugiau pakenkti liaudžiai puiki mokinė kaip ir anūkas,kubilius,pavilionis ir dar daug kitų
P. Šimonytė yra nesugyvenamo charakterio, labai konfliktiška, negali normaliai išspręsti nė vienos problemos, girdime vien tik grasinimus ir psichologinį terorą iš jos pusės. Ji neatitinka užimamoms pareigoms. Joks darbdavys nelaikytų tokio darbuotojo. Patariu jai apsilankyti pas psichologą, o gal ir pas psichoterapeutą.
Seimo šiūkšlyną reikia skubiai išrūšiuoti. Papuvusius į kompostą, kai kuriuos, dar kažkiek dirbančius, į antrines žaliavas perdirbimui, o tikrąsias šiūkšles į sąvartyną ilgam, tegul ten suįra ir sutrūnyja (vyriausybę ir visą ministrų kabinetą būtent ten).
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų