Šimonytė: net jei birželis bus paskutinis mėnuo su karantinu, dalis apribojimų turėtų išlikti Papildyta 15.17 val.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė akcentuoja, kad, net jei birželis bus paskutinis karantino Lietuvoje mėnuo, dalis apribojimų turėtų išlikti. Dėl jų, anot premjerės apsispręs epidemiologai.

„Net, jeigu šis mėnuo bus paskutinis karantino mėnuo šiame epizode, tai vis tiek nereiškia, kad jokių apribojimų nebeliks. Epidemiologai turi pasakyti, kokių apribojimų vis dar reikia. 

Jūs puikiai žinote, kad yra nustatyta keletas atvejų Delta mutacijos, kuri kelia labai didelių problemų kitose šalyse. Akivaizdu, kad rizikų yra, ir tų rizikų didinti, matyt, Vyriausybei nesinorės. Epidemiologijų užduotis bus pasiūlyti tuos apribojimus, kurių reikia“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Karantiną galima atšaukti

Kad karantiną jau galima atšaukti, mano ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas. Vis dėlto, anot profesoriaus, ir be karantino turėtų likti dalis apribojimų.

„Manyčiau, kad tikrai galima kalbėti apie karantino atšaukimą. Manau, kad tikrai Vyriausybė teisingai svarsto, kad birželis gali būti paskutinis karantino mėnuo.

Bet vis dėlto manyčiau, kad tam tikros nefarmacinės viruso plitimo kontrolės priemonės išliks kurį laiką. Pavyzdžiui, kaukių dėvėjimo politika tam tikrose uždarose patalpose. Manau, kad tai gali likti po karantino nutraukimo, nebent grįšime į žaliąją zoną. Gali išlikti tam tikri atstumai, žmonių srauto reguliavimai“, – svarstė M. Stankūnas.

Užfiksavo pavojingą atmainą

Lietuvoje praėjusią savaitę aptikti iš viso trys indiškosios COVID-19 atmainos atvejai. Vadinamojo Delta varianto atvejai aptikti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro laboratorijoje tirtuose ėminiuose.

Delta atmaina nustatyta į Lietuvą iš Uzbekistano atvykusiam žmogui, atlikus profilaktinį tyrimą ir būnant izoliacijoje. Jis į Vilnių lėktuvu atvyko gegužės 31 dieną ir iškart keliavo į Klaipėdą, kur izoliavosi.

REKLAMA

Iš viso iki šiol Lietuvoje, pagal NVSPL koordinuojamą sekoskaitos projektą, atlikta 12 tūkst. 220 ėminių sekoskaita, aptikti 8268 britiškosios atmainos atvejai, 13 Pietų Afrikos (Beta) atvejų, 211 Anykščiuose aptiktos, šeši Gama ir trys Delta viruso atmainos atvejai.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Delta atmainą, kuri pirmą kartą spalio mėnesį aptikta Indijoje, yra priskyrusi prie susirūpinimą keliančių atmainų. 


Rašyti komentarą...
A
Arunas
2021-06-21 15:26:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip dar tie žmonės tiki šitais lų kliedesiais
Atsakyti
-7

A
Arūnas
2021-06-21 15:27:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eilinis feikas
Atsakyti
-5

P
Pasiūlymas
2021-06-21 15:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eik tu miegoti!!!
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų