Šimonytė neskuba žadėti naikinti mokesčių lengvatų: tai ne pagrindinis klausimas

Kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė palaiko prezidento Gitano Nausėdos išsakytą lūkestį dėl galimo mokestinių lengvatų mažinimo. Tačiau čia pat politikė pažymi, kad mokesčių klausimus derės svarstyti tuomet, kai Vyriausybė susitars, kokias viešąsias paslaugas kokiu mastu ketina finansuoti.

Trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda sakė manantis, kad mokestinių lengvatų naikinimo klausimas turėtų būti išsamiai apsvarstytas dar šiemet. Šalies vadovo teigimu, tai būtų galimybė didinti įplaukas į valstybės biudžetą.

Tačiau prezidentas pridūrė, kad mokestinės naštos didinimas nėra jo prioritetas, o biudžeto pajamas būtų galima padidinti priemonėmis, kurios ištrauktų lėšas iš šešėlio.

„Mokesčių lengvatų naikinimas reiškia, kad kažkas, kas dabar moka mažiau mokesčių, mokės daugiau mokesčių. Kitaip lengvatos nepasinaikina. Nėra taip, kad lengvata pasinaikina ir kažkam mokesčiai nepasikeičia“, – žurnalistams Seime trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Ji sakė iš principo pritarianti G. Nausėdos išsakytai gerovės valstybės vizijai.

„Manau, kad didelių prieštarų, matyt, dėl krypties, kurią prezidentas yra įvardinęs, aš negirdėčiau. Nes tie tikslai, apie kuriuos jis kalbėjo, – viešųjų paslaugų prieinamumas – mes apie tai kalbėjome savo programoje. Lygios starto galimybės visiems Lietuvos vaikams – lygiai taip pat. 

Kiek kainuos toks įsipareigojimas, reikia sėdėti ir labai detaliai skaičiuoti, kiek tų viešųjų paslaugų įsipareigojimo mes esame pasiruošę prisiimti ir finansuoti. Tada mokesčių klausimas yra išvestinis, o ne pagrindinis klausimas“, – sakė I. Šimonytė.


Rašyti komentarą...
E
Egis
2020-10-28 16:51:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažinti biurokratų, tarnautojus nebus biūdžeto trukumas
Atsakyti
0

M
Maža mergaitė
2020-10-28 19:08:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dirbanciuju mazeja,valdanciuju skaicius tas pats,tai paaiskinkit man tundrai,kaip gali kilti ekonomika?????!!;;
Atsakyti
0

A
2020-10-28 17:53:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu Egiui-ypač šiuo sunkiu pandemijos laikotarpiu,
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų