Šimonytė kritikuoja Skvernelį ir Verygą dėl Covid-19 valdymo: vienas gerasis policininkas, kitas – blogasis

Konservatorių kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė kritikuoja šiuo metu stebimą Covid-19 pandemijos valdymą. Jos teigimu, už situacijos kontrolę turėtų būti atsakingas vienas asmuo – premjeras, o ne premjeras kartu su sveikatos apsaugos ministru. Artimoje ateityje ji pati planuoja perimti veiksmų dėl Covid-19 kontrolę.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidate į premjeres I. Šimonyte aptarti koalicijos formavimą ir darbų tęstinumą.

Kritika S. Skverneliui ir A. Verygai

Po susitikimo I. Šimonytė žurnalistams teigė, kad naujojoje Vyriausybėje už Covid-19 suvaldymą būtų atsakingas premjeras.

„Tikslas yra, kad, kuomet nauja Vyriausybė pradėtų darbą, tai šitos situacijos valdymą turėtų perimti ministras pirmininkas. Nes dabar viena iš problemų, kad yra du tarsi galios centrai – sveikatos apsaugos ministras ir premjeras. 

Kartais vienas iš jų būna geras policininkas, kitas blogas, kartais skirtingai informacija išeina iš dviejų šaltinių“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Jos teigimu, vadovų nesusikalbėjimas ir skirtingas situacijos pateikimas nekuria pasitikėjimo visuomenėje, ir tokių situacijų apskritai derėtų išvengti.

„Centras turėtų būti aiškus – aukščiausias. O tematiniai centrai gali būti įvairiai dėliojami. O šalia gali būti patariamoji ekspertų grupė“, – svarstė I. Šimonytė.

Naujoji valdžia buria savo specialistų grupę

Kartu su prezidentu G. Nausėda ji aptarė Covid-19 pandemijos suvaldymą. Kaip žinia, valdančiąją koaliciją buriantys dešinieji kuria Covid-19 suvaldymo grupę, kuriai vadovaus pati I. Šimonytė.

„Padiskutavome, kaip prezidentas mato tolesnę eigą, kaip mums atrodo tolesnė eiga. Mes, kaip žinia, irgi savo kuopelę kuriame. Dirbame, susitinkame su medikais, duomenų analitikais, procesų valdymo specialistais. Tiesiog, kad pasiruoštume planą, kurį būtų galima nesunkiai pritaikyti situacijai, kuri bus po kelių savaičių. 

REKLAMA

Kokia ji bus po kelių savaičių, mums sudėtinga pasakyti, nes klausimas, kaip veiks apribojimai, kiek mums pavyks stabilizuoti atvejų skaičių ir kaip pavyks nulenkti tą trajektoriją žemyn.

Tikslas yra labai paprastas. Tikslas yra pasiekti atvejų skaičių tokį, kad vėl institucijos galėtų vykdyti sekimą, nustatymą ir būtų galima taikyti lokalias priemones, netaikant visuotinių priemonių“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Po Seimo rinkimų centro dešinės valdančiąją koaliciją formuoja Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Naujajame parlamente jie turėtų turėti 74 vietas.


Rašyti komentarą...
V
Vitas
2020-11-04 16:29:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tęsiama Lansbergio tradicija ieškoti priešų , šaipytos iš kitų , pirmiausia dirbti reikia , o netyčiotis .
Atsakyti
-51

K
Klaipeda
2020-11-04 16:15:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paziuresime kaip jus susitvarkysite su Covid-19 ,kritikuoti visi mandri
Atsakyti
-45

C
Cha
2020-11-04 15:55:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ji nėra premjerė.
Atsakyti
-37

SKAITYTI KOMENTARUS (186)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų